24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasAukštesnysis teismas palieka galioti "Cuna del Alma" darbų sustabdymą

Aukštesnysis teismas palieka galioti „Cuna del Alma” darbų sustabdymą

- Advertisement 3-


Neseniai priimtu sprendimu Kanarų salų Aukščiausiasis teisingumo teismas (TSJC) paliko galioti „Cuna del Alma” turizmo projekto Puertito de Adeje, Tenerifės pietuose, sustabdymą ir atmetė Adeje tarybos prašymą panaikinti sustabdymą. Projekto statyba buvo sustabdyta lapkričio mėn. kilus susirūpinimui dėl „neišvengiamos žalos aplinkai grėsmės”, kurią kelia saugomos augalų rūšies „Echium triste”, kaip nurodyta regiono vyriausybės priimtame nutarime. 2023 m. liepos 27 d. nutartyje Kanarų aukščiausiasis teismas pagrindė savo sprendimą palikti sustabdymą galioti, teigdamas, kad nebuvo atlikta išsami projekto galimo poveikio saugomoms buveinėms ir rūšims analizė. TSJC pabrėžė, kad nebuvo atliktas galimų nuostolių vertinimas. Todėl manoma, kad sustabdymas yra būtinas „natūralių buveinių apsaugai”.

Regiono vykdomoji valdžia nurodė projekto „Cuna del Alma” vykdytojui daugiau nei prieš dešimt mėnesių nutraukti statybas dėl to, kad teritorijoje buvo aptikta liūdnoji vapsva (Echium triste). Ši augalų rūšis yra įtraukta į Kanarų salų saugomų rūšių katalogą, kuriame nurodomos rūšys, nusipelniusios ypatingo dėmesio dėl savo mokslinės, ekologinės, kultūrinės vertės, unikalumo ar retumo, net jei šiuo metu joms negresia išnykimo pavojus ar jos nėra pažeidžiamos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vyriausybės specialistai patvirtino, kad Puertito de Adeje vietovėje yra nauja šios saugomos rūšies populiacija, ir nustatė, kad buveinė yra palanki optimaliam naujų egzempliorių vystymuisi. Todėl jie uždraudė atlikti bet kokius veiksmus, susijusius su šių augalų iškasimu, kirtimu ar perkėlimu. Kartu jie paprašė pateikti kartografiją, kurioje būtų pavaizduotas dabartinis ir galimas liūdnosios viksvos paplitimas, taip pat panašius tyrimus iš Kovos su klimato kaita ir ekologinių permainų ministerijos.

Tačiau naujausiame TSJC įsakyme pažymėta, kad vis dar „nėra jokio tyrimo apie valstybės ir regioniniais teisės aktais saugomų aplinkos vertybių buvimą visoje projekto vystymo teritorijoje”. Teismas nurodė įrodymus, kad projekto teritorijoje naudojasi daugiau kaip 65 saugomos rūšys. Be to, jie rėmėsi „daliniu tyrimu, kurį užsakė Tenerifės vyriausybė”, atskleidžiančiu, kad dėl statybos darbų gerokai padidėjo bendruomenės interesus atitinkančios buveinės plotas.

Aukstesnysis teismas palieka galioti Cuna del Alma darbu sustabdyma

Atsižvelgdamas į tai, kad nėra pakankamai įrodymų ir informacijos, TSJC padarė išvadą, kad nėra pakankamo pagrindo panaikinti vykdomą sustabdymą, kurio prašė Adechės miesto taryba, nepaisant to, kad taryba, nepaisydama kritikos, tvirtai palaikė projektą.

Pažymėtina, kad „Cuna del Alma” bendrovei buvo pateikti Kanarų salų gamtos apsaugos agentūros (ACPMN) kaltinimai dėl to, kad ji nepateikė miesto projekto poveikio aplinkai tyrimo. Be to, Kanarų salų Vyriausybės paveldo generalinis direktoratas bendrovei skyrė sankcijas už „reikšmingą archeologinės vietovės pakeitimą ir sunaikinimą” projekto teritorijoje.

Atsižvelgdamas į tai, kas išdėstyta pirmiau, TSJC nusprendė, kad Adechės miesto tarybos apeliacinis skundas „neturi sustabdomojo poveikio”, ir nurodė tarybai padengti susijusias išlaidas.

undefined

Aukstesnysis teismas palieka galioti Cuna del Alma darbu sustabdyma 1

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos