26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasDėl sausros Salose kasmet "dykumėja" šeši kvadratiniai kilometrai žemės

Dėl sausros Salose kasmet „dykumėja” šeši kvadratiniai kilometrai žemės

- Advertisement 3-


AEMET atstovas Kanarų salose Davidas Suárezas įspėja, kad Kanarų salų žemės, kurioje vidutinio klimato sąlygos keičiasi į dykumą, procentinė dalis „kasmet padidėja 6 kvadratiniais kilometrais”. Remdamasis techninėmis ataskaitomis, jis pabrėžia, kad prognozės „subtropiniam regionui, įskaitant Kanarus ir Maroką, rodo, kad kritulių kiekis sumažės 7 %, o vidutinė temperatūra pakils 1,5-2 laipsniais, ir tai prognozuojama iki 2050 m.”

Suárezas neabejoja, kad Kanarų salos šiuo metu išgyvena šilčiausią žiemą per visą istoriją. „Atsižvelgdami į gruodžio, sausio ir vasario mėnesių charakteristikas, padarysime išvadą, kad turėjome šilčiausią ir sausiausią žiemą salose, kai kritulių iškrito mažiau nei trečdalis vidurkio, vyravo aukšta temperatūra, o suspenduotų smėlio ir dulkių dalelių antplūdis sukėlė kalimą. Paskutinio Atlanto fronto metu iškrito šiek tiek silpnų ar vidutinio stiprumo kritulių, tačiau jų nepakako, kad pasikeistų ši itin sausos žiemos tendencija.” Kalbant apie trumpalaikes prognozes, Suárezas sakė, kad „dabartinė mėnesio prognozė rodo, kad regione gali būti didesnis nei vidutinis kritulių kiekis ir temperatūra, panašiai kaip ir kitą ketvirtį, su šiek tiek kritulių, tačiau šiltesnių nei įprastai.” Be to, jis patvirtino, kad nuo vasario 16 d. Kanarų salose neiškrito nė vienas sniegas ir iki kitos žiemos jo nenumatoma. Vienintelis žymesnis kritulių įvykis buvo DANA, atnešęs lietaus gruodžio 22 ir 23 d.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vienas iš labiausiai Kanarų salų meteorologų laukiamų projektų yra naujas radaras Cruz de Gala kalne Tenerifėje (Teno masyve), kuris turėtų būti baigtas iki šių metų pabaigos arba 2025 m. pradžios.

Suarezas patvirtino, kad „jau vyksta statybos darbai, o kai bus baigtas statyti bokštas, kuris bus užbaigtas iš žemyno, bus įrengtas meteorologinis radaras, aprėpsiantis visas vakarines Kanarų salas.”

Projekto, kuris sustabdytas nuo 2018 m., biudžetas – trys milijonai eurų. Šis įrenginys yra labai svarbus siekiant panaikinti šešėlių zonas, trukdančias stebėti Tenerifę, La Palmą ir El Hierro dėl Teidės keliamo barjero. „10 % Kanarų salų gyventojų, gyvenančių pakrantėje, turės persikelti į vidų”, – „Onda Tenerife” pareiškimuose įspėjo buvęs Kanarų salų vyriausybės ekologinių permainų ministras Chosė Antonijus Valbuena (José Antonio Valbuena). Jis paaiškino, kad „jūros lygio kilimas privers mus atlaisvinti nemažą dalį pakrantės, o šią problemą turėsime spręsti greičiau nei vėliau.”

Valbuena paminėjo ankstesnį Kanarų vyriausybės bandymą už 25 mln. eurų nupirkti sklypą, kuriame Viqueira grupė stato 883 vietų viešbučio kompleksą. „Turime investuoti į mūsų natūralių erdvių ir aplinkos atkūrimą, kad apgintume brangiausią, ką turime Kanarų salose, mūsų gamtą, nors dabar šias procedūras vykdo vyriausybė, kuri nėra tokia pat jautri aplinkosaugai kaip ankstesnioji”, – sakė jis.

Dėl Tenerifėje paskelbtos nepaprastosios padėties vandens srityje Valbuena priminė kilnojamąsias gėlinimo gamyklas La Palmoje: „Buvome už tai kritikuojami, o dabar prašoma jas grąžinti. Dėl demografinių problemų, išteklių vartojimo ir sausros Kanarų salos neišvengiamai artėja prie priklausomybės nuo gėlinimo, ypač dabar, kai visos prognozės dėl ekstremalios vandens padėties nepasitvirtina.”

undefined

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi