28.6 C
Tenerife
Penktadienis, 16 balandžio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasPedro Sánchez pasisako už ekstremalios padėties atšaukimą šalyje nuo gegužės 9-osios

Pedro Sánchez pasisako už ekstremalios padėties atšaukimą šalyje nuo gegužės 9-osios

- Advertisement 3-

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sánchez šiandien pareiškė, už tai, kad nuo gegužės 9 dienos Ispanijoje baigtųsi ekstremalios padėties galiojimas ir sprendimus dėl apribojimų priimtų Tarpteritorinė taryba. Šis pareiškimas buvo paskelbtas po Ministrų tarybos posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje P. Sánchez paaiškino, kokie bus skiepijimo plano įgyvendinimo etapai per ateinančius kelis mėnesius. Ispanijos ministras pirmininkas įsitikinęs, kad rugpjūčio pabaigoje Ispanija paskiepys 70% populiacijos.

S. Sánchezas paskelbė keletą „svarbiausių etapų”, susijusių su skiepijimu pasirenkant „atsargiausią ir konservatyviausią scenarijų”. P. Sánchez patikslino, kad per ateinančią savaitę „dvejomis dozėmis paskiepytų žmonių skaičius viršys užsikrėtusiųjų skaičių“.

Remdamasi farmacijos kompanijų prognozėmis ir vakcinacijos galimybėmis, kurias paskelbė kiekviena iš 17 Ispanijos regionų sveikatos priežiūros institucijų, buvo paskelbti šie etapai:

  • gegužės 3 dienos savaitę bus paskiepyti penki milijonai žmonių.
  • pirmąją birželio savaitę šis skaičius pasieks 10 milijonų ribą.
  • birželio 14 dienos savaitę bus paskiepyti 15 milijonų.
  • birželio 19 dienos savaitę bus paskiepyti 20 milijonų.
  • rugpjūčio pabaigoje bus paskiepyti 33 milijonai (70%) visos Ispanijos populiacijos.

„Antrojo ketvirčio metu skiepijimo procesas gerokai paspartės. Ketiname suvienyti visas jėgas, kad skiepijimo procesas nesustotų. Tai pagrindinis vyriausybės prioritetas. Kiekvienas paskiepytas žmogus yra apsaugotas nuo sunkios ligos, galime apsaugoti jo gyvybę“, – sakė jis.

Pasak P. Sánchez, balandžio-birželio mėnesiais Ispaniją pasieks 38 mln. „Janssen“ (iki birželio mėnesio jau bus pasiekiamos 5.7 mln. šių dozių), „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Pfizer-BioNTech“ vakcinų dozių.
„Dabar gauname 3.5 karto daugiau vakcinų, nei per pirmąjį semestrą. Taigi, vos tik bus leista naudoti vakciną „CureVac“, birželio-rugsėjo mėnesiais bus pristatyta 48 mln. šios vakcinos dozių“.

Trumpai tariant, jis išsamiai nurodė, kad Ispanija „balandžio – rugsėjo mėnesiais gaus daugiau kaip 87 mln. dozių“. „Tai leis mums užtikrinti, kad bet kuris, pasiskiepyti norintis tautietis turės galimybę vakcinuotis“, – užtikrintai pareiškė P. Sánchez.

Ministras Pirmininkas patikslino, kad beveik keturi iš penkių, vyresnių nei 80 metų žmonių (79.5 %) yra gavę bent vieną, o 44 % – abi dozes. Taip pat „beveik visi iš 405 179 žmonių, apgyvendintų slaugos namuose, rezidencijose ar neįgaliųjų centruose, t. y. 98 %, gavo bent vieną, o 90 % – abi dozes“.

Vyriausybė siekia, kad iki balandžio 11 dienos (sekmadienio) visi vyresni nei 80 metų asmenys gautų bent vieną dozę. Antrąją tikimasi suteikti pirmoje gegužės mėnesio pusėje. Po jų bus skiepijami 70-79 metų amžiaus žmonės, kuriems bus skiriamos „Pfizer“, „Moderna“ ir „Janssen“ vakcinos. Kartu su šia grupe bus skiepijami ir žmonės, esantys rizikos grupėse, pavyzdžiui, pacientai su organų transplantacija, onkologinėmis ligomis sergantys pacientai ir sergantys Dauno sindromu. Toliau bus skiepijama 60-69 metų amžiaus grupė.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai