24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaIspanijaPer penkias dienas Ispanijoje dėl karščio bangos mirė 360 žmonių

Per penkias dienas Ispanijoje dėl karščio bangos mirė 360 žmonių

- Advertisement 3-


Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad dėl aukštos temperatūros, užfiksuotos per pirmąsias šešias karščio bangos, užklupusios šalį liepos 10 dienomis, Ispanijoje mirė 360 žmonių.Pranešime spaudai teigiama, kad praėjusį sekmadienį (liepos 10-liepos 15). Kitą dieną, ketvirtadienį (liepos 14.d.)
dėl karščio bangos mirė 15 žmonių, o nuo to laiko mirčių skaičius nuolat didėjo ir pirmadienį (11d.) mirė 28 žmonės, 41 mirtis antradienį (12) ir 60 mirčių trečiadienį (13).

), kartu su penktadieniu buvo viena iš blogiausių karščio bangos dienų: kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui, Tajo, Guadiana ir Guadalquivir slėniuose, buvo užfiksuota beveik 44 ir 45 °C temperatūra, o nuo karščio mirė 93 žmonės; vakar, liepos 15 penktadienį, šis skaičius išaugo iki 123.

MAINLANDIJOS ISPANIJA TĘSIA DIDELĘ PAGARBĄ DĖL KARŠČIO:

Vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir nepaprastųjų situacijų generalinis direktoratas, atsižvelgdamas į Valstybinės meteorologijos agentūros (AEMET) prognozes, savaitgalį tebegalioja perspėjimas dėl karščio bangos.

Šiandien (šeštadienį) įspėjimas dėl ekstremalios rizikos buvo įjungtas Saragosos, Kantabrijos, Badajoso, Navaros ir La Riochos rajonuose. Oranžinio lygio įspėjimai dėl aukštos temperatūros tebegalioja visose žemyninės dalies ir Balearų salų teritorijose.

VADOVYBĖS REKOMENDACIJOS IR PASIŪLYMAI:

Rekomenduojama saugotis nuo aukštos temperatūros: riboti saulės spindulių poveikį, būti gerai vėdinamose patalpose, valgyti lengvą ir reguliarų maistą arba maistą, kuriame gausu vandens ir mineralinių druskų, pavyzdžiui, vaisius ir daržoves, ir dažnai gerti vandenį arba skysčius.

Taip pat patartina rengtis šviesiais drabužiais, dengiančiais kuo didesnę odos dalį ir galvą, vengti ilgesnio fizinio krūvio vidury dienos ir įsitikinti, kad mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiems asmenims nieko netrukdo.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai