24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimas"Adeje" prašys vyriausybės inicijuoti procedūras, kad ši teritorija būtų paskelbta "nepalankiausių sąlygų...

„Adeje” prašys vyriausybės inicijuoti procedūras, kad ši teritorija būtų paskelbta „nepalankiausių sąlygų zona”.

- Advertisement 3-


Adechės rotušės valdymo organas, vadovaujamas mero José Miguel Rodríguez Fraga, artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje siūlys pradėti būtinas procedūras, kad savivaldybė būtų paskelbta „nepalankios rinkos zona” pagal Ispanijos vyriausybės gegužės 24 d. priimtą „Įstatymą 12/2023 dėl teisės į būstą”.

Pirmiausia visa taryba turi patvirtinti pasiūlymą, kuriuo Kanarų salų vyriausybė raginama atlikti būtinus tyrimus, kad būtų įvertinti socialiniai ir ekonominiai parametrai, kurie leistų paskelbti šią nepalankios rinkos zoną.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tai reiškia, kad, remiantis oficialiais statistiniais duomenimis, reikia nustatyti, ar, kaip spėjama, Tenerifės pietuose esančios Adechės gyventojai būstui skiria ne mažiau kaip 30 % savo pajamų, ar per pastaruosius penkerius metus būsto įsigijimo ar nuomos kainos padidėjo daugiau kaip 3 punktais, palyginti su vartotojų kainų indeksu. Taip pat yra galimybė šį tyrimą atlikti pagal savivaldybės zonas ar gyventojų centrus.” Meras Fraga pripažino, kad „mes žinome, jog egzistuoja rimta būsto prieinamumo problema daugeliui Adechės gyventojų, savivaldybės ir regiono jaunimui bei darbuotojams, atvykusiems iš kitų salos dalių ar kitų salų, ir turime padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad ją išspręstume”.

Jis pripažino, kad nėra vieno sprendimo ir kad visiems reikės laiko, kad padėtų išspręsti problemą, „todėl ši pirmoji priemonė – prašymas paskelbti streso zoną – yra įtraukta į išsamesnį ir ambicingesnį planą, prie kurio dirbame ir kurį paskelbsime labai greitai”.

Šiame plane, kuris apims daugiau būstų statybą, žemės suteikimą, kur įmanoma, ir susitarimus su kitomis administracijomis ir organizacijomis dėl būstų darbininkams statybos.” Priemonėje suformuluota galimybė, kad streso zonoje „nuomininkai 5 proc. sumažintų nuomos mokestį mainais į mokesčių lengvatas, kurios gali siekti 90 proc. Lengvata siektų 70 %, jei būstas pirmą kartą išnuomojamas 18-35 metų jaunuoliams, o jei būstas buvo rekonstruotas ar pagerintas, lengvata siektų 60 %”, – teigiama pasiūlyme, kuris bus pateiktas Adechės tarybai.

Adeje prasys vyriausybes inicijuoti proceduras kad si teritorija butu paskelbta nepalankiausiu salygu zona 1

Be to, nekilnojamojo turto savininkams, pasirašiusiems sutartį ne trumpesniam kaip 10 metų laikotarpiui, nebus taikomas kainų įšaldymas ir jie galės padidinti nuomos mokestį iki 10 % mainais už sutarties galiojimo pratęsimą.

Adeje jau suplanavo, perdavus sklypus Kanarų salų vyriausybei, Armeñime pastatyti 45 būstus ir ruošiasi suteikti daugiau žemės, kad šis kiekis būtų padaugintas.

Per pastaruosius tris dešimtmečius ji jau įgyvendino būsto planus, pagal kuriuos į rinką buvo pateikta daugiau kaip tūkstantis būstų darbuotojams. „Tai kelias, kurį jau nuėjome ir galime nueiti dar kartą, nes žinome, kaip tai padaryti, ir pirmas žingsnis, kartu su šia priemone, kurią ketiname patvirtinti, yra suteikti žemės tokiems projektams vystyti”, – patikino meras.

Paskelbus įtampą patiriančią zoną, Adechė siekia padėti apriboti nuomos kainas, sukurti pagalbą tiems, kurie pateikia savo būstą į rinką, ir artimiausiais mėnesiais apdoroti mokesčių lengvatas ir kitas priemones, kurios daro įtaką ir padeda mažinti kainas, išvengiant neproporcingo jų didėjimo kaskart, kai reikia atnaujinti nuomos sutartį.

Savivaldybė imasi iššūkio būti viena iš pirmųjų, įgyvendinančių šias priemones, turėdama su jų įgyvendinimu susijusių neaiškumų, tačiau įsitikinusi, kad bet kokia iniciatyva turi prisidėti prie vis rimtesnės problemos sprendimo.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos