25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasNuomos kainos Kanarų salose sparčiai auga ir viršija 12 eurų už kv....

Nuomos kainos Kanarų salose sparčiai auga ir viršija 12 eurų už kv. m ribą

- Advertisement 3-


Vasario mėnesį Kanarų salose pastebimas ryškus būsto nuomos kainų šuolis – palyginti su 2023 m. vasario mėnesiu, jos per metus padidėjo 10,8 proc. Remiantis „Fotocasa” nekilnojamojo turto indekso duomenimis, vidutinė nuomos kaina šoktelėjo iki 12,91 euro už kvadratinį metrą ir viršijo 12 eurų už kvadratinį metrą ribą, tačiau pagrindinėse turistų lankomiausiose salų vietose ji yra gerokai didesnė.

Toks kainų šuolis yra mažiausias per metus užfiksuotas augimas per pastaruosius 17 mėnesių, o tai rodo, kad nuo 2022 m. spalio mėn. augimo tendencija sulėtėjo. Nepaisant to, mėnesiniai duomenys vis dar rodo kuklų 0,8 % nuomos kainų augimą visose salose.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Būsto rinkos tendencijos Ispanijoje atspindi šį augimą: nuomos kainos per metus pakilo 7,3 % ir vasario mėn. vidutiniškai sudarė 12,27 euro už kvadratinį metrą. Tai pirmas kartas per 17 metų, kai šalies vidurkis viršijo 12 eurų už kvadratinį metrą ribą, o tai reiškia, kad nuomos rinkoje vyksta nerimą kelianti tendencija.

María Matos, „Fotocasa” tyrimų direktorė ir atstovė spaudai, išreiškė susirūpinimą dėl šio precedento neturinčio nuomos kainų šuolio. Ji pabrėžė, kad nuo 2006 m., kai buvo pradėti registruoti duomenys, nuomos kaina niekada nebuvo viršijusi 12 eurų už kvadratinį metrą. Matos įspėjo, kad toks nuolatinis augimas kelia rimtą susirūpinimą.

Vasario mėn. nuomos kainos šoktelėjo visuose Ispanijos regionuose, o aštuoniose vietovėse jos padidėjo dviženkliu skaičiumi. Pirmauja La Rioja (15,2 %), Madridas (15,0 %) ir Balearų salos (14,4 %).

Fotocasa taip pat nustatė devynis regionus, kuriuose vasario mėn. buvo užfiksuotos naujos rekordinės didžiausios nuomos kainos už kvadratinį metrą. Sąraše pirmauja Katalonija – 16,45 euro, po jos seka Madridas – 18,29 euro ir Balearų salos – 17,19 euro, t. y. dvi autonominės bendruomenės, kuriose nekilnojamojo turto nuoma yra brangiausia.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos