24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasKanarų salos traukinius laiko tvaraus judumo priemone

Kanarų salos traukinius laiko tvaraus judumo priemone

- Advertisement 3-


Vakar (trečiadienį) už transportą ir tvarų judumą atsakingas valstybės sekretorius José Antonio Santano atskleidė, kad su Kanarų salų vyriausybe ir Tenerifės bei Gran Kanarijos kabildomis pasiektas susitarimas įsteigti darbo grupę, kuri „analizuotų” salų integravimo į geležinkelių tinklą galimybes ir galimybes, kad būtų užtikrintas tvarus judumas ir sumažintos eismo problemos.

Vakar vykusiame susitikime atitinkamų departamentų ministrai ir Cabildos pirmininkai su valstybės sekretoriumi ir transporto ir darnaus judumo ministru Óscar Puente aptarė galimybes spręsti judumo problemas abiejose salose.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Nusprendėme sukurti darbo grupę, kuriai vadovaus ministerijos Geležinkelių sektoriaus subdirekcija, kad ji išnagrinėtų Kanarų salų vyriausybės pateiktą prašymą prisijungti prie geležinkelių tinklo”, – po susitikimo paaiškino Puente, pabrėždamas, kad į šią grupę įtrauktos visos keturios administracijos.

Valstybės sekretorius išreiškė centrinės vyriausybės įsipareigojimą dirbti, „kad tai taptų realybe, vienu ar kitu būdu”. Jis gyrė teigiamus susitikimo rezultatus, teigdamas, kad jo rengimas „vyko labai gerai”.

Pablo Rodriguezas, Kanarų salų vyriausybės viešųjų darbų, būsto ir mobilumo ministras, padėkojo už „bendradarbiavimą” ir pabrėžė visų Kanarų salų administracijų pasiektą susitarimą pritarti geležinkelio įvedimui salose.

„Jei norime skatinti tvarų judumą, anglies dioksido išmetimo mažinimą ir galiausiai didesnį tvarumą mūsų archipelage, vedamas transportas, būtent geležinkelių transportas, neabejotinai yra tvariausias būdas”, – teigė Rodrigesas. Jis pabrėžė, kad reikia užtikrinti finansavimą, kuris pagaliau padėtų įgyvendinti projektą, ir išreiškė mintį, kad Europos Sąjungos fondai vaidina lemiamą vaidmenį skatinant tvarų transportą ir judumą. „Turime pasikliauti Europos Sąjunga, pačia ministerija, Kanarų salų vyriausybe, kuri taip pat dalyvaus, ir Kabilda”, – sakė jis ir išreiškė viltį, kad administracijoms pavyks susivienyti ir „kuo greičiau pradėti darbą”: „Neužtenka tik toliau tiesti kelius, nes, juos tiesiant, jie ir toliau užsiteršia. Judumas apima transporto priemonių skaičiaus mažinimą, daugiau autobusų, taip pat investicijas į geležinkelių sistemas.”

Antonio Moralesas, Gran Kanarijos Kabildos pirmininkas, baigė kalbas po susitikimo Madride. A. Moralesas ne tik padėkojo ministerijai už darbo grupės šioms galimybėms analizuoti sudarymą, bet ir pabrėžė, kad Ispanijos vyriausybei svarbu juos paremti, kad būtų užtikrintas europinis finansavimas.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos