24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosA. V. Torres: migrantų antplūdis Kanarų saloms tampa nepakeliama našta

A. V. Torres: migrantų antplūdis Kanarų saloms tampa nepakeliama našta

- Advertisement 3-

Prezidentas Angel Victor Torres paragino Senatą neperkelti visos atsakomybės už migraciją Kanarų salynui.

Kanarų salų prezidentas Angel Victor Torres vakar, kalbėdamas Senate, pristatė salas užgriuvusią nelegalių migrantų problemą. Pasak prezidento, nuo 2020-ųjų metų sausio Kanarų salas kankinanti problema neturėtų būti vien salų galvos skausmu. A.V. Torres paragino Ispaniją ir Europos sąjungos administracijas „bendram ir koordinuotam darbui”, susijusiam su migracijos politika.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

2020-aisias nelegalių imigrantų, atvykusių į Kanarų salas skaičius, palyginus su 2019 metais, pakilo net 700%. Atvykėlių skaičius padidėjo nuo 2.3 tūkst. iki 23 tūkst. Kanarų salų bendruomenei toks migrantų srautas tampa tiesiog nepakeliamu.

Prezidentas siūlo peržiūrėti Europos Komisijos migracijos ir prieglobsčio paktą, kuris panaikina šalių atsakomybę už pasienio zonas: „mes negalime leisti, kad visi, į Europą plūstantys migrantai, liktų Kanarų salose, juk mes esame ta pati Europa kaip Madridas, Roma ar Berlynas”.

Šiuo metu Kanarų salyne migrantų priėmimui sukurta 7 tūkstančiai vietų. Bet šios vietos yra skirtos didžiausiam užsienio piliečių atvykimui, kuris jau buvo viršytas net 3 kartus.

Nepilnamečių skaičius atvykėlių tarpe taip pat aktyviai auga – 2.6 tūkst., palyginus su 540. Nepaisant to, kad Katalonijos, Kastilijos ir Leono, Valensijos, Navaros, Estremadūros ir Aragono regionai sutiko priimti dalį nepilnamečių (120 vaikus), to nepakanka, kad krizės mastai sumažėtų.

Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį į migrantų mobilumo klausimą bei jų teisę keliauti, pabrėždamas, kad žmonėms turėtų būti suteikta galimybė persikelti į žemyną.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos