26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasKanarų salose naujiems savarankiškai dirbantiems asmenims taikomas nulinis socialinio draudimo tarifas

Kanarų salose naujiems savarankiškai dirbantiems asmenims taikomas nulinis socialinio draudimo tarifas

- Advertisement 3-


Kanarų salų prezidentas Fernando Clavijo ir ekonomikos ministras Manuelis Domínguezas penktadienį suteikė „visišką paramą” daugiau kaip 139 000 savarankiškai dirbančių salyno darbuotojų, kuriuos remia Autonominių (savarankiškai dirbančių) darbuotojų asociacijos (ATA) pirmininkas Lorenzo Amoras. Ši parama pasireikš tuo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. naujiems savarankiškai dirbantiems asmenims bus įvestas nulinis socialinio draudimo tarifas.

Po susitikimo su nacionaliniais ir Kanarų salų ATA atstovais Clavijo ir Domínguezas taip pat paskelbė, kad autonominėje bendruomenėje 30 proc. sutrumpės administracinės procedūros, susijusios su savarankiškai dirbančiais asmenimis, ir sutrumpės jų atlikimo laikas – ši priemonė padės sutaupyti kolektyvų išlaidas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kaip pabrėžė Kanarų salų prezidentas, šiuo konkrečiu priemonių paketu siekiama, kad savarankiškai dirbantys asmenys taptų „regiono vyriausybės ekonominės politikos centru”, nes „būtent jie kuria darbo vietas ir kasdien atveria savo namų duris”.

„Sudėtingi administraciniai procesai atitolina žmones nuo viešųjų paslaugų, o verslininkams tai yra laiko ir pinigų praradimas”, – pabrėžė Clavijo, dar kartą patvirtindamas vyriausybės įsipareigojimą „mažinti biurokratiją”.”

Ekonomikos, pramonės, prekybos ir savarankiškai dirbančių asmenų ministras taip pat paaiškino, kad būtent šie verslininkai „palaiko Kanarų salų ekonomiką”, todėl vyriausybė daugiausia dėmesio skirs „darbui, kad būtų pagerinti jų padėtis”.

Domínguezas pažymėjo, kad nulinės įmokos savarankiškai dirbantiems asmenims yra įsipareigojimas, įtrauktas į vyriausybės programą, tačiau dėl biudžetinių įsipareigojimų jų teks palaukti iki kitų metų sausio 1 d.

DaugIAU PAGALBOS SAVIVALDYBĖS DARBUOTOJAMS.

Regiono vyriausybės nuomone, neseniai įsteigtas Savarankiškai dirbančių darbuotojų generalinis direktoratas yra dar vienas „aiškus įrodymas”, kaip vyriausybė žiūri į šią grupę. Tai po susitikimo pripažino ir nacionalinis ATA prezidentas, kurį lydėjo Kanarų salų verslininkų atstovai Pedro Andueza ir Elliot Martín.

Lorenzo Amor išreiškė padėką Kanarų salų vyriausybei už jos įsipareigojimą savarankiškai dirbantiems darbuotojams, ne tik taikant mokesčių lengvatas, bet ir labai svarbų įsipareigojimą mažinti administracines procedūras. Jo nuomone, ši politika padės sušvelninti sudėtingą šios grupės padėtį, kai dėl infliacijos ir didėjančių palūkanų normų jų išlaidos išaugo 23 proc.

Pagal socialinės apsaugos duomenis, šių metų liepos mėn. duomenimis, Kanarų salose yra 139 264 savarankiškai dirbantys asmenys, t. y. 15 proc. visų dirbančiųjų.Nepaisant to, kad Kanarų salos yra vienos iš labiausiai ekonomiškai nukentėjusių nuo pandemijos, pastaraisiais mėnesiais pastebimos teigiamos savarankiškai dirbančių asmenų tendencijos, todėl Kanarų salos yra antrasis Ispanijos regionas, kuriame savarankiškai dirbančių asmenų skaičius auga sparčiausiai (2,1 %), o per pastaruosius dvylika mėnesių įregistruota 3 000 naujų asmenų. Šis augimas ypač pastebimas tarp moterų – moterų verslininkių padaugėjo 30 proc. daugiau nei vyrų.

Kalbant apie sektorius, didžioji dauguma savarankiškai dirbančių Kanarų salų gyventojų dirba paslaugų srityje, nes turizmas sudaro didelę dalį ekonomikos (81,1 proc. visų savarankiškai dirbančių asmenų), palyginti su 10,9 proc. statybose, 4,3 proc. žemės ūkyje ir 3,6 proc. pramonėje.

Archipelago verslininkų profilyje taip pat pabrėžiama, kad trys iš keturių (75 %) verslininkų neturi darbuotojų, o 23,4 % turi jiems pavaldžių darbuotojų.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi