24.6 C
Tenerife
Sekmadienis, 29 gegužės, 2022
Reklama
PradžiaSveikataŠiandien Vyriausybė svarstys pavojaus lygių atnaujinimo būdus: ar reikėtų pakeisti jų įsigaliojimo...

Šiandien Vyriausybė svarstys pavojaus lygių atnaujinimo būdus: ar reikėtų pakeisti jų įsigaliojimo parametrus?

- Advertisement 3-

Kanarų salų vyriausybė šiandien po pietų vyksiančiame Valdančiosios tarybos posėdyje persvarstys pavojaus lygius ir peržiūrės jais pagrįstus parametrus. Per pastarąją savaitę infekcijų skaičius ne tik nemažėjo, bet ir išaugo. Posėdyje bus analizuojami septynių ir keturiolikos dienų sergamumo rodikliai, vyresnių nei 65 metų gyventojų septynių dienų sergamumo rodikliai, testų teigiamumo rodikliai bei Covid-19 pacientais užimtų lovų ligoninėse bei intensyviosios terapijos skyriuose skaičiai. Atsižvelgiant į Covid-19 pandemijos raidą, bus siekiama išsiaiškinti, ar reikalingas skalės atnaujinimas.

Po to, kai TSJC atmetė komendanto valandos įvedimo siūlymą, Pedro Martín teigė, kad jis neturi jokių argumentų prieš tai, kad Tenerifė pagal šiuos parametrus pereitų į ketvirtąjį pavojaus lygį. Tuo pačiu pagrindu Gran Kanarija ir Fuerteventura gali pakilti iki 3 pavojaus lygio. Lanzarote regionas, kuriame vyrauja vidutinis pavojus, liktų 1 lygyje. Tuo tarpu La Palma, La Gomera ir El Hierro gali pakilti iki 2-ojo.

Tačiau vakar sveikatos apsaugos ministras Blas Trujillo pripažino, kad be komendanto valandos, kurią jis apibūdino kaip „galingiausią priemonę“ kovai su infekcijomis (išskyrus vakcinavimą), vyriausybė galbūt bus priversta „aptarti ir performuluoti įvairių lygių ribojamąsias priemones, kad sustabdytų didžiulį nerimą keliančią situaciją. Norint to pasiekti, reikės ypatingų visos visuomenės pastangų“.

Tai reiškia du dalykus: atsižvelgiant į dabartinę pandemijos raidą ir tendencijas ne tik pas mus, bet ir visoje Europoje, tas pats dėsningumas pastebimas šalyse, kuriose infekcijų skaičius didėja ir pasiekia anksčiau nematytą lygį. Tuo tarpu mirčių ir hospitalizacijų skaičius mažėja. Taigi ar ne laikas keisti parametrus, kuriais nustatomi pavojaus lygiai, ir keisti apribojimus kiekviename lygmenyje, kad jie atitiktų šią raidą, atsižvelgiant į tai, ką sužinojome per pastaruosius 15 pandemijos mėnesių?

Turėkite omenyje, kad ligoninės ir sveikatos priežiūros institucijos yra susirūpinusios, o kai kurios jaučia spaudimą, nes Tenerifės HUC ligoninė vakar dėl padidėjusio Covid pacientų skaičiaus aktyvavo nenumatytų atvejų planą ir ragina jaunąją kartą kuo greičiau pasiskiepyti, nes tai vis dar yra pagrindinis būdas įveikti virusą.

B. Trujillo vakar Parlamente pristatė ITER genomikos skyriaus veiklos ataskaitą ir pasidžiaugė, kad vos per vienerius pandemijos metus Kanarų salos, kalbant apie mokslinius tyrimus, perėjo „nuo priešistorės iki pirmojo pasaulinio lygio“, ypač viruso sekos nustatymo srityje.

ITER technikas José Miguel Lorenzo paaiškino, kad Delta atmaina tapo dominuojančiu naujų atvejų variantu ir jų nuolat daugėja. Kitas ITER specialistas Carlos Flores pridūrė, kad šia atmaina „vienas užsikrėtęs asmuo gali užkrėsti dar penkis ar aštuonis žmones“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai