30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salose atnaujinti ribojimai susiję su Covid-19 pandemija

Kanarų salose atnaujinti ribojimai susiję su Covid-19 pandemija

- Advertisement 3-

Vakar Valdančiajai tarybai priėmus sprendimą pakelti pavojaus lygį Fuerteventūroje (nuo 2-ojo iki 3-ojo) ir La Palmoje (nuo 1-ojo iki 2-ojo), Kanarų salose taikomos atnaujintos kovos su Covid-19 pandemija priemonės. Kanarų salose galioja keturių pavojaus lygių sistema, apskaičiuojama pagal įvairius epidemiologinius rodiklius, kurių atitikmuo yra šviesoforo kodas.

Naujai nustatyti pavojaus lygiai Kanarų salose:
1 lygis, žalias: Lanzarote, La Graciosa, La Gomera ir El Hierro.
2 lygis, gintarinis: Gran Kanarija ir La Palma.
3 lygis, raudonas: Tenerifė ir Fuerteventūra.
4 lygis, rudas: nėra

Dabartiniai apribojimai ir taisyklės.

Perimetro uždarymas:
Kanarų salų perimetras nėra uždaromas. Užsienio keliautojai, norėdami įvažiuoti į salas, turi būti pilnai vakcinuoti arba pateikti neigiamą PGR testo rezultatą. Vietiniams salų gyventojams judėti leidžiama pateikus antigenų testą, atliktą ne anksčiau nei prieš 72 valandas iki atvykimo į salas, arba dokumentą, įrodantį pilną vakcinaciją. Asmenims persirgusiems Covid-19 virusu, tyrimų rezultatų pateikti nereikia.

Komendanto valanda:
Aukštesnysis Kanarų salų Teisingumo Teismas (TSJC) atmetė regiono vyriausybės prašymą įvesti naktinę komendanto valandą, galiosiančią nuo 00:30 val. iki 06:00 val. 3 pavojaus lygio salose (šiuo metu tai Tenerifė ir Fuerteventura).

Šiam prašymui pritarė prokuratūra, todėl Vyriausybė nusprendė kreiptis į Ispanijos Aukščiausiąjį Teismą, kad suteiktų leidimą įvesti komendanto valandą. Kanarų salos yra pirmasis Ispanijos regionas, nusprendęs žengti šį žingsnį.

3 pavojaus zonoje esančiose salose parkai, skverai, paplūdimiai ir viešosios erdvės, kuriose, kaip manoma, gali vykti dideli žmonių susibūrimai, bus uždaryti nuo 20 val. vakaro iki 6 val. ryto.

Žmonių susibūrimai:
TSJC patvirtino asmenų, esanančių tiek viešose, tiek privačiose erdvėse, apribojimą:

10 asmenų 1 pavojaus lygio salose,
6 asmenys 2 pavojaus lygio salose,
4 asmenys 3 pavojaus lygio salose,
2 asmenys 4 pavojaus lygio salose.
Visais keturiais atvejais ši riba gali būti viršyta, jei susirinkusieji gyvena kartu, pvz., dviejų suaugusiųjų šeima su trimis vaikais ir pan.
Mažmeninės prekybos įmonių pajėgumas neturi viršyti 50% 1 lygyje, 33% 2 lygyje ir 25% – 3 bei 4 lygiuose.
Prekybos centruose leistinas pajėgumas yra 33% 1 ir 2 lygiuose bei 25% 3 ir 4 lygiuose (įsigalioja nuo liepos 8 d.).
Maldos namuose, esančiuose 1 pavojaus lygio salose leistinas užimtumas siekia 75%, 2 pavojaus lygio salose – 50%, o 3 bei 4 lygio salose – 33%.
Laidotuvių ceremonijos metu po atviru dangumi visuose pavojaus lygiuose leidžiama sutalpinti ne daugiau kaip 20 žmonių, o vidinėse patalpose – ne daugiau kaip 10 žmonių.
Uždarose sporto salėse nustatytas 75% pajėgumas 1 pavojaus lygio salose, 50% – 2 pavojaus lygio salose bei 33% – 3 pavojaus lygio patalpose. 4 pavojaus lygio salose sporto klubų veikla draudžiama.
Sporto rungtynės: stebėti rungtynes yra leidžiama 1 pavojaus lygio salų gyventojams su sąlyga, kad bus užtikrintas 50% užimtumas. 2 pavojaus lygio salose leidžiama stebėti rungtynes esant 25% užimtumui, su sąlyga, kad bus laikomasi 1.5 metro saugaus socialinio atstumo ir kiekvienas žiūrovas turės atskirą sėdimą vietą.

Svetingumo įmonės ir komercija:
1, 2 ir 3 pavojaus lygiams priklausančiose salose, viešbučių ir restoranų sektoriaus darbo laikas sutrumpintas iki vidurnakčio. Tuo tarpu 4 pavojaus lygio salose iki 18:00 val.
Iš pradžių klientams buvo leidžiama lankytis tik 1 pavojaus lygiui priklausančių salų baruose ir restoranuose, kuriuose leistinas užimtumas – ne daugiau kaip 75% vietų, ir 2 pavojaus lygiui priklausančių salų baruose ir restoranuose, kuriuose leistinas užimtumas – 50% vietų.
Tačiau po TSJC sprendimo, kuriuo buvo sustabdyti Tenerifės svetingumo pramonei taikomi apribojimai, vyriausybė priėmė sprendimą leisti, kad 3 pavojaus lygio salose vidaus patalpose būtų galima naudoti ne daugiau kaip 40% patalpų. Šis skaičius gali būti padidintas iki 50%, jei bent 10% klientų yra pilnai vakcinuoti.
4 pavojaus lygio saloms taikomos tos pačios, 3 pavojaus lygio saloms galiojančios taisyklės, išskyrus darbo laiko ribojimą.
Naudotis terasomis leidžiama visų pavojaus lygių salose, laikantis šių apribojimų: 100% vietų ir 10 svečių prie vieno stalo – 1 lygis; 75% vietų ir 6 svečiai prie vieno stalo – 2 lygis; 50% vietų ir 4 žmonės prie vieno stalo – 3 ir 4 lygiai.
Barai ir restoranai privalo registruoti klientų, kurie lankosi vidinėse svetingumo įmonių patalpose, asmeninius duomenis – vardą, pavardę, NIE/paso numerį, aptarnavimo datą ir laiką. Šie duomenys bus naudojami kilus Covid-19 protrūkiui.
Restoranams ir barams, esantiems viešbučių teritorijose, taikomos išimtys. Šios maitinimo įstaigos turi teisę dirbti esant bet kokiam pavojaus lygiui. Apribojimai: 75% užimtumas ir ne didesnis, nei 10 asmenų skaičius prie vieno staliuko 1 pavojaus lygyje; 50% ir 6 asmenys 2 pavojaus lygyje bei 33% ir 4 asmenys 3 ir 4 lygiuose.

Naktinis gyvenimas:
Kanarų salose, priskirtose 1 pavojaus lygiui naktiniai klubai, diskotekos ir pramogų vietos gali dirbti iki 02:00 val. nakties. Apribojimai:100% talpa ir iki 10 asmenų prie vieno staliuko terasose bei 50% talpa ir iki 4 asmenų prie vieno staliuko vidinėse patalpose.
Privaloma vesti klientų apskaitą, gėrimai visada turi būti vartojami prie staliuko. Šokių aikštelių naudojimas draudžiamas.
Nuo šio ketvirtadienio įvedamas draudimas parduotuvėms nuo 20:00 val. prekiauti alkoholiu 3 ir 4 pavojaus lygiui priskirtose salose.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai