30.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaSveikataKetvirtoji Covid vakcinos dozė bus skiriama nuo rugsėjo 26 d.

Ketvirtoji Covid vakcinos dozė bus skiriama nuo rugsėjo 26 d.

- Advertisement 3-


Rugsėjo 26 d., pirmadienį, trys milijonai Ispanijos gyventojų gaus ketvirtąją Covid vakcinos dozę – visi jie yra vyresni nei 80 metų arba gyvena globos namuose. Vyriausybė paskelbė, kad po to ateis eilė mažiausiai 12 milijonų vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių.

Kol kas ketvirtąją dozę Ispanijoje gavo tik 350 000 žmonių, nes jie yra ypač pažeidžiami, pavyzdžiui, gydomi nuo vėžio, sergantys transplantacija arba vyresni nei 40 metų žmonės, turintys Dauno sindromą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Ši nauja kampanija bus šiek tiek kitokia, nes ketvirtoji dozė bus skiriama ne specialiai tam tikslui įsteigtuose vakcinų centruose, o slaugos namuose ar sveikatos centruose.

Šį kartą vakcinos taip pat bus kitokios, nes jos buvo modifikuotos, kad būtų galima kovoti su „Omicron” variantais. Pirmosios vakcinos į Ispaniją atvyko ketvirtadienį ir kitą savaitę bus išdalytos regioninėms sveikatos priežiūros institucijoms.

Nors liepos mėnesį Ispanijoje užregistruotas gana didelis sergamumas Covid-19 – 1 225 atvejai 100 000 vyresnių nei 60 metų amžiaus gyventojų (vienintelė grupė, kuri stebima nuo kovo mėn.), Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė atidėti papildomų dozių skyrimą, nes norėjo naudoti naują Ispanijoje pagamintą Hipra vakciną.

Tačiau ji vis dar peržiūrima ir dar negavo EMA žalios šviesos, todėl buvo nuspręsta ilgiau nelaukti.

Šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija taip pat paskelbė, kad gripo vakcinos kampanija prasidės spalio 17 d., „priklausomai nuo prieinamumo ir epidemiologinių aplinkybių įvairiuose regionuose”.

- Advertisement 4-

Naujausi