27.6 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Įdomybės Ką daryti ir kur kreiptis jei norite gauti mažesnes sąskaitas už elektros...

Ką daryti ir kur kreiptis jei norite gauti mažesnes sąskaitas už elektros suvartojimą Ispanijoje.

- Advertisement 3-

Privatūs asmenys ir įmonės, kuriems dėl pasaulinės koronaviruso sveikatos krizės sunku sudurti galą su galu, gali kreiptis dėl 50% nuolaidos sąskaitoms už elektrą. Kas gali kreiptis dėl šios nuolaidos bei kokie dokumentai reikalaujami?

Stagnacijos laikotarpis pastaruoju metu sutapo su staigiu Ispanijos namų ūkių ir įmonių sąskaitų už elektrą augimu. Papildomas spaudimas daromas visiems, kenčiantiems nuo koronaviruso krizės finansinių pasekmių.

Ispanijos vartotojų grupės ,,Facua“ teigimu, per 2021 metus elektros kaina pakilo 27%. Tai reiškia, kad elektros energijos kaina vartotojams, kuriems taikomas reguliuojamas tarifas (PVPC) kaina pakilo 16.8 cento už kilovatvalandę (kWh).

Tai reiškia, kad vidutinis Ispanijos namų ūkis už elektros energiją kas mėnesį mokės 19.3% daugiau. Tai yra įprastas kiekvienų metų žiemos reiškinys Ispanijoje. Šiame sezoniniame elektros vartojimo augime svarbų vaidmenį vaidina padidėjęs energijos poreikis ir atsinaujinančių energijos šaltinių sumažėjimas.

Laimei, šias išlaidas galima sumažinti. Ispanijos vyriausybė siūlo 50% nuolaidą tiems elektros energijos vartotojams, kuriems Covid-19 pandemijos metu sekasi ypač sunkiai.

Kas yra „Bono Social de Electricidad“?

Tai socialinis elektros energijos tarifas, leidžiantis 50-čia procentų sumažinti išlaidas tiems privatiems ir juridiniams asmenims, kurie naudojasi PVPC tarifais.

PVPC, tai Savanoriška Maža Vartojimo Kaina. Šia sistema Ispanijos vyriausybė nustato valandinį elektros energijos tarifą.

Norint pasinaudoti vyriausybės siūloma 50% lengvata, būtina sutartis su savo elektros energijos įmone, kurioje suderinti PVPC elektros tarifai ir jų maitinimo šaltinis neviršija 10 kW.

Kas gali kreiptis dėl „Bono Social de Electricidad“?

Ispanijos socialinis energijos tarifas skirtas tiems, kuriems to labiausiai reikia – pažeidžiamiems vartotojams.

Pateikti paraišką gali:

  • darbuotojas, gaunantis mažas pajamas,
  • bedarbis,
  • laikinas bedarbis (ERTE),
  • verslo savininkas, kurio įmonės pajamos dėl sutrumpintų darbo valandų ženkliai sumažėjo.

Į šį sąrašą taip pat įtraukiami savarankiškai dirbantys asmenys, kurių pajamos dėl Covid-19 sveikatos krizės, sumažėjo 75% arba jie galutinai sustabdė savo veiklą.

Reikalavimai, norint gauti 50% nuolaidą elektros energijos sąskaitoms.

Norėdamas būti klasifikuojamu kaip pažeidžiamas vartotojas, privalote įrodyti, kad:

Jūsų metinės pajamos 1.5 karto neviršyja IPREM – Ispanijos socialinį indeksą sprendžiantį, kas gali pretenduoti į išmokas. 2021 metais nustatyta suma yra 564.90€ per mėnesį.

• Jeigu jūs klasifikuojamas kaip individualus asmuo, jūsų metinis atlyginimas negali viršyti 11 862€ sumos, nes vyriausybė atsižvelgia į 14 mėnesinių darbo užmokestį.

• Šeimoms, turinčioms vieną vaiką, metinės pajamos turi būti mažesnės nei 15 817€.

• Šeimoms, turinčioms du vaikus, metinės pajamos turi būti mažesnės nei 19 771€.

Šios IPREM ribos bus padidintos 0.5 karto, jei įvyktų kuri nors iš šių aplinkybių:

• Vienam iš šeimos narių pripažintas 33% ar didesnis invalidumas.
• Pareiškėjas tapo smurto lyties atžvilgiu ar teroro auka.
• Šeimos narys turi pripažintą 2 ar 3 laipsnio priklausomumo lygį.
• Vieniša motina arba tėvas, kurie prižiūri bent vieną nepilnametį.
• Daugiavaikė šeima be papildomų išlygų.
• Pareiškėjas ir visi kiti šeimos nariai yra minimalios pensijos gavėjai, užregistruoti Ispanijos socialinės apsaugos sistemoje arba neįgalūs pensininkai, neturintys jokių kitų pajamų.

Pareiškėjas, atitinkantis bet kurį iš aukščiau nurodytų reikalavimų ir gaunantis šeimos vieneto metines pajamas mažesnės arba lygias 50% IPREM ribai yra laikomas ypač pažeidžiamu elektros energijos vartotoju.

Jeigu ypač pažeidžiamu elektros energijos vartotoju rūpinasi socialinės tarnybos, jis bus laikomas asmeniu, kuriam gresia socialinė atskirtis. Tokiu atveju jam bus taikoma „paskutinė išeitis“ (TUR) bei bus tiekiama gyvybiškai svarbi elektros energija.

Kokia yra „Bono Social de Electricidad“ teikiama nauda?

Visų pirma ji garantuoja dideles elektros energijos nuolaidas.

  • mėnesinė 25% nuolaida pažeidžiamiems vartotojams (bedarbiams, laikinai darbą praradusiems asmenims (ERTE), savarankiškai dirbantiems asmenims, kurių pajamos katastrofiškai sumažėjo).
  • mėnesinė 40% nuolaida ypač pažeidžiamiems elektros energijos vartotojams.
  • mėnesinė 50% nuolaida asmenims, kuriems gresia socialinė atskirtis.

Pažeidžiami vartotojai gaus aiškesnes, stambiu šriftu atspausdintas elektros energijos sąskaitas be papildomai priskaičiuotų mokesčių ar produktų.

Jiems bus pratęstas sąskaitų apmokėjimo laikotarpis – 4 mėnesiai po pirmojo įspėjimo. Eiliniams vartotojams skiriamas dviejų mėnesių laikotarpis.

Šeimose, kuriuose auginamas jaunesnis nei 16-kos metų vaikas; asmuo, turintis didesnį nei 33% neįgalumą arba 2-3 lygio priklausomumą turintis asmuo, elektros tiekimas nėra stabdomas net ilgalaikio sąskaitų neapmokėjimo atveju.
Kur kreiptis?

Norėdami pretenduoti į Ispanijos socialinį elektros energijos tarifą, pirmiausia turite susisiekti su jums elektros energiją teikiančia įmone.

Toliau pateikiami keli vyriausybės nurodyti kontaktiniai duomenys.

Jūs busite paprašytas pateikti paraiškos formą, įskaitant žmonių, priklausančių jūsų namų ūkiui, sąrašą (paraišką galima rasti paieškos sistemoje įvedus žodį ,,formulario“ ir jūsų įmonės pavadinimą).

Be to, turite įrodyti, kad atitinkate pažeidžiamo elektros energijos vartotojo reikalavimus.

Kaip jau minėta aukščiau, norint pasinaudoti vyriausybės siūloma 50% lengvata, būtina sutartis su savo elektros energijos įmone, kurioje suderinti PVPC elektros tarifai ir jų maitinimo šaltinis neviršija 10 kW.

Taip pat turėsite pateikti asmens duomenis, DNI arba NIE ir CUPS kodą (unikalų jūsų elektros energijos tiekimo kodą, nurodytą sutartyje arba sąskaitose), banko duomenis, sutartą elektros energiją ir, galbūt, kitą, su tiekimu susijusią informaciją.

Žemiau pateikiami didžiausių Ispanijos elektros energiją teikiančių kompanijų kontaktiniai duomenys:

,,Endesa PVPC“ telefono numeris: 800 760 333

,,Endesa PVPC“ elektroninis paštas: [email protected]

Norėdami gauti PVPC normą ir „bono social“ iš ,,Iberdrola“:

,,Iberdrola“ PVPC telefono numeris: 900 200 708

,,Iberdrola“ elektroninis paštas: [email protected]

„Repsol“ telefono numeris, norint pateikti užklausą dėl PVPC elektros tarifo (el. Pašto adreso nėra): 900 101 005

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai