27.6 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Kanarų Salos ERTE bus automatiškai pratęsiamas iki gegužės 31 dienos

ERTE bus automatiškai pratęsiamas iki gegužės 31 dienos

- Advertisement 3-

ERTE automatiškai pratęsiamas iki gegužės 31-osios. Priešingai nei lapkričio mėnesį, nei įmonės, nei daugiau kaip 75 000 darbuotojų, dėl pasaulinės Covid-19 sveikatos krizės tapusių laikinais bedarbiais, nebus priversti registruotis iš naujo. Tokiu būdu siekiamas sklandus perėjimas, kuris nesukeltų spaudimo ir nepasikartotų SEPE griūtis.

Vakar įvyko pakartotinis vyriausybės, profsąjungų ir verslo atstovų susitikimas ir, nors galutinis sprendimas nebuvo priimtas, padaryta neabejotina pažanga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, buvo pasiekta ,,suprantingumo atmosfera“ susitarimuose dėl užimtumo reglamentų reguliavimo iki gegužės 31-osios.

Galiausiai susitarta dėl vieno iš pagrindinių klausimų – termino. Tačiau UGT generalinis sekretorius Pepe Álvarez sukritikavo vykdomosios valdžios priimtą ERTE pabaigos terminą. Jo teigimu ,,turi būti nustatyta galiojimo svarstymo, o ne pabaigos data“.

Naujosios ERTE sąlygos išlieka beveik nepakitusios, įvestos tik kelios variacijos. Ministerijos šaltiniai optimistiškai vertina likusių susitarimų priėmimą kitame, ketvirtadienį vyksiančiame posėdyje. Naujojo susitarimo galutinis terminas – sausio 15 diena, todėl siekiama išvengti jau įprastomis tapusių, paskutinės minutės derybų.

Sklandų naujo susitarimo priėmimą stabdo dvi kliūtys. Viena iš jų ir vėl tampa socialinio draudimo įmokos. Darbdaviai primygtinai reikalauja atsisakyti šimtaprocentinių įmonės darbuotojų įmokų mokėjimo ERTE, aiškindami tai dar prastesnėmis, nei pandemijos pradžioje, finansinėmis įmonių galimybėmis. Šiuo metu, atsižvelgiant į užimtumo reglamento tipą, išmokos svyruoja nuo 70% iki 100%. Šiuo klausimu reikšmingų pokyčių nesitikima.

Kita kliūtis – dabartinis reglamentas dėl darbo vietų išsaugojimo ERTE įmonėse. Jame teigiama, kad darbdaviai negalės atleisti nei vieno darbuotojo anksčiau nei po šešių mėnesių nuo jų darbinės veiklos atnaujinimo. Priešingu atveju įmonėms gresia piniginės nuobaudos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei profsąjungos nelinkusios į šių sąlygų keitimą, tačiau darbdaviai reikalauja taisyklių švelninimo. Situacija pasikeitė, todėl norėdamos išgyventi dalis bendrovių neturės kito pasirinkimo bei privalės koreguoti darbuotojų skaičių.

„CEOE“ prezidentas Antonio Garamendi prašo, kad įmonės grąžintų tik atleistų darbuotojų mokesčius, o ne visų tų, kurie pasinaudojo ERTE.

Patvirtinta, kad darbuotojams bus išlaikytos tos pačios ERTE teises, tęsiamos 70% išmokos.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai