30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasIspanijos Ministrų taryba 9 mėnesiams pratęsia būsto ir vartojimo paskolų moratoriumą

Ispanijos Ministrų taryba 9 mėnesiams pratęsia būsto ir vartojimo paskolų moratoriumą

- Advertisement 3-

Šiandien Ispanijos Ministrų taryba patvirtino naują devynių mėnesių moratoriumą būsto ir vartojimo paskolų mokėjimo klausimu. Siekiant palengvinti Covid-19 pandemijos padarinius, skelbiamas ,,socialinis skydas“ su turizmo ir transporto sektoriumi susijusioms paskoloms.

2020 metais Vyriausybė jau buvo pratęsusi būsto ir vartojimo paskolų moratoriumą nuo liepos ir rugsėjo 29-osios dienos. Situacija visą laiką buvo stebima bei tiriama.

Gavusi šių tyrimų rezultatus, vykdomoji valdžia nusprendė dar 9 mėnesiams pratęsti moratoriumo galiojimą. Dabar įtraukiamos ir būsto bei vartojimo paskolos, kurios buvo išduotos turizmo bei transporto sektoriaus įmonėms.

Remiantis naujausiais Ispanijos banko duomenimis, gruodžio mėnesio pabaigoje Ispanijos finansų įstaigos visuotinės Covid-19 sveikatos krizės ištiktiems asmenims suteikė beveik 1.4 milijono moratoriumų. Tuo tarpu negrąžintas atsiskaitymų likutis sudarė 54.2 milijardo eurų.

Gruodžio mėnesio pabaigoje dėl būsto paskolos moratoriumo buvo gauti 261 320 prašymai. Iš jų išnagrinėti 222 000, likutis sudaro 19.97 mlrd. eurų.

Pagal įstatymų leidybos moratoriumą dėl kredito sutarčių be hipotekos garantijos užregistruoti 411 038 prašymai. Iš jų 363 176 yra apdoroti. Sustabdytų paskolų likutis siekia 2.68 mlrd eurų.

Šaltinis laopinioncoruna

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai