26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasImportuotojai įspėja, kad Kanarų salose trūksta bulvių

Importuotojai įspėja, kad Kanarų salose trūksta bulvių

- Advertisement 3-


Kanarų salos ruošiasi bulvių trūkumui po to, kai dėl kolorado vabalų maro pasėliuose buvo sustabdytos bulvių siuntos iš Jungtinės Karalystės. Kol kas nežinoma, kiek laiko truks tiekimo nutraukimas, tačiau bulvių iš Jungtinės Karalystės „kurį laiką”, galbūt iki sausio mėnesio, nebus, kol problema bus išspręsta.

Tokia situacija privertė regiono vyriausybę ieškoti naujų būdų, baiminantis, kad salose gali pritrūkti bulvių. Kanarų salų statistikos instituto (ISTAC) duomenimis, Jungtinė Karalystė yra pagrindinė bulvių importuotoja į archipelagą – pernai iš jos buvo importuota daugiau kaip 86 proc. daržovių, augalų, šakniavaisių ir gumbų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau bulvių pakrauti laivai sustojo dėl kolorado vabalo – vabzdžio, galinčio visiškai sunaikinti pasėlius ir dėl didelio jo paplitimo kitose pasaulio dalyse įgijusio atsparumą daugumai insekticidų.


Importuotojai ispeja kad Kanaru salose truksta bulviu

Las Palmo bulvių sėklų ir pasėlių platintojų asociacijos (ADIPA) prezidentas Chuanas Luisas Pulido (Juan Luis Pulido) sakė: „Mes esame nuskriausti. Anglija tiekia didžiulį kiekį bulvių, kurių artimiausiomis savaitėmis nebus įmanoma pakeisti iš kitų šalių. Tos rinkos nepasirengusios per tokį trumpą laiką nuimti tokio dydžio derliaus. Šiuo metu ieškome visų įmanomų rinkų. Tačiau tai sudėtinga.” Kanarų vyriausybė vakar (pirmadienį) paskelbė, kad sieks pakeisti prarastą tiekimą iš Jungtinės Karalystės tokiomis šalimis kaip Izraelis, Kipras, Egiptas, Libija ar Malta. Jie taip pat ieško kitų Jungtinės Karalystės dalių, įskaitant Velsą, Škotiją ir Šiaurės Airiją.

„Importuotojai pradėjo vežti siuntas ir konteinerius su bulvėmis iš kitų šalių. Šią savaitę rinka bus reguliuojama, o kitą savaitę britų bulves pakeis bulvės iš kitų šalių. Numatome, kad per ateinančią savaitę įvyks tik keletas koregavimų”, – sakė Kanarų salų vyriausybės atstovas Alfonso Cabello.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos