26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasDaugiau kaip 25 % Kanarų salose esančių transporto priemonių neturi taršos lipduko

Daugiau kaip 25 % Kanarų salose esančių transporto priemonių neturi taršos lipduko

- Advertisement 3-


Daugumos automobilių išmetamųjų teršalų lipdukas ne tik skirtas teigiamai diskriminuoti aplinką labiau tausojančias transporto priemones, bet ir naudojamas kai kuriuose Ispanijos miestuose siekiant apriboti eismą didelės taršos dienomis, uždraudžiant važiuoti transporto priemonėms, neturinčioms tokio lipduko.

Šiuo metu yra keturių rūšių lipdukai, kuriuos išduoda Eismo generalinė direkcija (DGT), o 27,60 % automobilių Kanarų salose jų neturi, teigiama automobilių pardavėjų darbdavių asociacijos „Faconauto” ataskaitoje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šios keturios kategorijos ir lipdukai yra šie:

Mėlynas nulinis lipdukas: Efektyviausios transporto priemonės žymimos NULIO lipduku; tai elektromobiliai ir iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai. Tačiau jie sudaro tik 0,81 % Kanarų salų keliuose važinėjančių automobilių.


Eko lipdukas:

Antroje vietoje yra žalias ir mėlynas ECO lipdukas, skirtas hibridinėms transporto priemonėms. Šiai kategorijai priskiriami akumuliatoriniai elektromobiliai (BEV), padidinto veikimo nuotolio elektromobiliai (REEV), taip pat iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai (PHEV), kurių veikimo nuotolis yra 40 km, arba kuro elementų transporto priemonės. Šį lipduką turi tik 2,34 % archipelage esančių transporto priemonių.


Geltonas B lipdukas:

Trečia, B arba geltonas lipdukas skirtas benzininiams automobiliams, įregistruotiems nuo 2000 m. sausio, o dyzeliniams automobiliams – nuo 2006 m. sausio. Iš viso šį lipduką turi 22,12 % Kanarų salų automobilių.


Žalias C lipdukas:

Galiausiai C arba žalias lipdukas skirtas benzininiams automobiliams, įregistruotiems nuo 2006 m. sausio mėn., ir dyzeliniams automobiliams, įregistruotiems nuo 2014 m. Šią kategoriją turi daugiausiai transporto priemonių – 47,13 % visų Kanarų keliuose važinėjančių automobilių.


Daugiau kaip 25 Kanaru salose esanciu transporto priemoniu neturi tarsos lipduko

Vidutinis automobilių amžius Kanarų salose yra 15 metų.

Faconauto taip pat išanalizavo vidutinio automobilių amžiaus raidą Kanarų salose, kuris šiuo metu yra 15 metų, palyginti su 13,9 metų šalies vidurkiu. Jie teigia, kad taip atsitiko dėl naujų automobilių rinkos silpnumo ir dėl to kilusios registravimo krizės, kurią nuo pandemijos laikų prislėgė automobilių prieinamumo problemos.

Faconauto teigia, kad artėjant 2030 m. visa automobilių pramonė, taip pat viešojo administravimo institucijos ir politiniai veikėjai turi bendradarbiauti skatindami elektromobilių naudojimą, kad būtų galima sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ir pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Faconauto komunikacijos direktorius Raulis Moralesas teigė: „Tai, kad Kanarų salos yra senesnės nei Kanarų salos, rodo, kad jų amžius yra labai mažas: „2024 m. turi įvykti lūžis registruojant elektromobilius, o tai reiškia, kad turi būti patobulintas judėjimo planas ir pakeisti mokesčiai.”

2024 m. pageidautinas tikslas – parduoti ir užregistruoti 190 000 elektromobilių, kad jie užimtų 19 % rinkos. „Kad mūsų šalis pasiektų PNIEC nustatytus anglies dvideginio išmetimo mažinimo tikslus, elektromobilių ir visureigių rinkos dalis nuo dabar iki 2030 m. turėtų padidėti septyniais punktais per metus, kai jie sudarytų 60 proc. rinkos ir 600 000 registracijų”, – sakė Moralesas.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos