24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasBulvių trūkumas ir kylančios kainos kelia problemų Kanarų saloms

Bulvių trūkumas ir kylančios kainos kelia problemų Kanarų saloms

- Advertisement 3-


Kanarų salose jaučiamas didelis bulvių trūkumas, nes jų pasiūla yra ne menka, o faktiškai neegzistuojanti, nepriklausomai nuo siūlomos kainos. Be to, tiekimas iš Izraelio ir Egipto, kuris laikinai pakeitė tiekimą iš Anglijos, jau baigiasi.

Be to, britų bulvės vis dar negali patekti į Kanarų salas, todėl artimiausias vietinis šaltinis yra Vilafloro derlius Tenerifėje, kurio nebus iki lapkričio arba gruodžio mėn. Daugelyje prekybos centrų bulvių kaina šoktelėjo iki penkių eurų už kilogramą, o viešojo maitinimo įstaigos turėjo pakeisti patiekalus su šviežiomis bulvėmis šaldytais produktais arba išbraukti juos iš valgiaraščio.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kaip įspėjo San Isidro rinkos valdybos sekretorius Roberto Rodríguezas, artimiausi keli mėnesiai bus labai svarbūs bulvių tiekimo pramonei: „Importuotojai gerai sužaidė savo kortomis. Vietinių bulvių vėl nematysime mažiausiai iki lapkričio, tačiau tai problemos neišspręs, nes mes užauginame tik nedidelę dalį to, kas suvartojama Kanarų salose.”

Kitą problemą išryškino Asagos žemės ūkio gamintojų asociacijos pirmininkė Ángela Delgado: „Kas žino, ar tai nebus paskutinis bulvių derlius Kanarų salose? Dėl bulvių, įskaitant sėklą, importo iš Jungtinės Karalystės blokados kyla nežinomybė. Be sėklų negalime auginti bulvių.” A. Delgado paaiškino, kad „būta spekuliacijų, tačiau iš tiesų vyksta tobula audra. Anksčiau vietinė gamyba ir importas sutapdavo, o tai padėdavo išlaikyti stabilias kainas. Tačiau vietinis bulvių derlius buvo nuniokotas: šiaurėje dėl Gvatemalos kandies buvo prarasta 80 proc. bulvių, o Didžiojoje Britanijoje bulves paveikė raudonasis vabalas. Kadangi Kanarų salos yra zona, kurioje vabalų nėra, bulvių importo galimybės apsiriboja maždaug devyniomis ar dešimčia šalių, įskaitant Egiptą ir Izraelį.”

„Mūsų derlius patyrė didelę žalą, daug nuostolių patirta šiaurėje ir šiek tiek pietuose. Problemą dar labiau apsunkino neįprastai šilti kovo mėnesio orai, dėl kurių derlius buvo labai mažas. Be to, Jungtinė Karalystė ne tik pati vėlavo, bet ir susidūrė su EPPO perspėjimu, dėl kurio rugpjūčio 20 d. uoste įstrigo 23 bulvių konteineriai. Su tuo kovojome tris savaites.”

Europos ir Viduržemio jūros regiono augalų apsaugos organizacijos (EPPO) perspėjimo sąrašo pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į galimas kenkėjų grėsmes EPPO šalims narėms ir pateikti išankstinius perspėjimus. Šiuo atveju raudonojo vabalo buvimas sukėlė įspėjimą, todėl buvo sustabdytas importas iš paveiktų šalių.

 

Kanarų salų vyriausybė ir Asaga aktyviai ieško būdų, kaip leisti importuoti bulves iš Jungtinės Karalystės, kurių kilmės šalis yra ne Anglija, o Škotija, Velsas arba Šiaurės Airija. Tai labai svarbu ne tik tiesioginiam bulvių tiekimui, bet ir sėkloms būsimiems derliams.

Ángela Delgado pabrėžia šio klausimo svarbą, teigdama: „Jie turi rasti būdą, kaip leisti importą, net jei tai būtų tik sėklos, nes be jų tai gali būti paskutinis bulvių derlius Kanarų salose.”

Atsižvelgiant į oro sąlygas, tikimasi, kad Vilafloro derliaus derlius rinkai pateiks apie tris milijonus kilogramų bulvių. Tačiau šiuo pereinamuoju laikotarpiu būtina atverti Kanarų salas importui iš kitų rinkų, nes prireiks šiek tiek laiko, kol bus galima nuimti derlių ir jį parduoti.

Roberto Rodriguezas pridūrė: „Tradiciškai esame priklausomi nuo importo, o vietinių bulvių nebus bent iki lapkričio mėn. Neįsivaizduoju, kad kas nors turės jų anksčiau. Šaltesnio klimato šalyse derliaus nuėmimas užtrunka penkis-šešis mėnesius, o šiltesniuose regionuose – du-tris mėnesius, todėl importuotų bulvių nebus bent iki metų pabaigos.”

Kitas vietinių bulvių ciklas po šio ciklo numatomas tik 2024 m. antroje pusėje. Pasibaigus Vilaflor derliui, vietinių bulvių rinkoje vėl teks laukti iki kitų metų gegužės arba birželio mėn.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos