25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasTenerifėje užsidarė daugiau kaip 30 viešbučių

Tenerifėje užsidarė daugiau kaip 30 viešbučių

- Advertisement 3-

Tenerifės „Santa Cruz de Tenerife” viešbučių savininkų asociacija („Ashotel”) šį rytą praneša, kad prieinami tik 35.9% apgyvendinimo vienetai, susiję su organizacija ir kad užimtumo lygis yra labai žemas, dažniausiai nesiekiantis net 20%. Dėl šios priežasties daugelis įstaigų nėra tikros, ar artimiausioje ateityje joms neteks užverti savo duris, o tos, kurios liks atviros, neturi jokių konkrečių planų.

,,Ashotel” prezidentas Jorge Marichal įsitikinęs, kad nepaisant didelių vilčių, populiariausias, žiemos, sezonas yra visiškai prarastas. Prezidento teigimu, ,,sektorius daugiausia dėmesio skiria ateinančiam žiemos sezonui, nors atsigavimo procesas gali prasidėti jau šią vasarą, ir, žinoma, mes susidursime su didele konkurencija”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

J. Marichal teigimu viešbučių savininkai yra įsitikinę, kad artimiausiu metu bus baigta visuotinė vakcinacija Europoje ir išsivystys populiacijos imunitetas, užtikrinsiantis gyventojų ir keliautojų saugumą.

Visiems manantiems, kad pandemija bus nugalėta dar iki Šv. Velykų, prezindetas primena, kad šaltis yra viruso plitimo sąjungininkas. J. Marichal teigimu, atsižvelgiant į susirgimų atvejų indeksų nuosmukius ir pakilimus, atidaryti tik vieną viešbučių rinką yra netikslinga.

,,Ashotel” asociacija Tenerifėje turi 90 560 apgyvendinimo vietų (lovų). Iš jų vos 32 579 yra pasiekiamos. Net 57 981 vieta šiuo metu yra neprieinama. ,,Ashotel” priduria, kad daugiau nei 30 įstaigų, kurios atnaujino savo veiklą po 2020 metais įvestos pirmosios ekstremalios situacijos padėties, dėl įvestų Covid-19 pandemijos apribojimų buvo priverstos ir vėl stabdyti veiklą.

Teritoriškai prieinami apgyvendinimo vienetai Tenerifėje pasiskirstė taip: pietuose yra 35.7%, šiaurėje – 30.1%, didmiestyje – 67.9%, tačiau „Ashotel” pabrėžia, kad pastarojo verslo modelis nėra susijęs su poilsinėmis kelionėmis, kurias labiausiai paveikė kelionių apribojimai pagrindinėse šaltinių rinkose.

„Ashotel” paaiškina, kad didmiesčių zonos modelis, be kita ko, tarnauja ne tik kelionių sferai, bet ir verslininkams, įmonėms, uosto veiklai, sporto delegacijoms bei panašioms struktūroms, kurių skaičius net ir ženkliai sumažėjęs, vis tiek palaiko apgyvendinimo įstaigų veiklą.

Kalbant apie apgyvendinimo įstaigas, susijusias su turizmo rinka, padėtis tiek šiaurės, tiek pietų Tenerifėje skiriasi. Ten apgyvendinimo įstaigų veikla priklauso nuo Europos turizmo rinkos, ypač nuo JK ir Vokietijos. Primename, kad šiose šalyse nuo praėjusių metų pabaigos mobilumas ženkliai apribotas.

,,Ashotel” pabrėžia, kad dėl nestabilios situacijos pasaulinės sveikatos sferoje, 34 viešbučiams, atnaujinusiems savo veiklą praeitų metų birželį ir vėl teko užverti duris. Prasidėjus žiemos sezonui, lapkričio pradžioje, daugelis viešbučių po daugiau kaip 6 mėnesių prastovų atnaujino darbus.

J. Marichal pridūrė, kad spalio mėnesį priimtas Kanarų salų vyriausybės nutarimas, reglamentuojantis turistų atvykimą, atliekant Covid-19 diagnostinius tyrimus, suteikė begalę vilčių. Deja gruodžio mėnesio naujienos apie vis griežtėjančius apribojimus Jungtinėje Karalystėje reiškė pakartotiną, vos mėnesį dirbusių viešbučių uždarymą.

Tenerifės pietuose keletas viešbučių išdirbo vos savaitę ir, dėl ekonominių priežasčių, vėl sustabdė veiklą. Šiuo metu veikiančios, apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės deda milžiniškas pastangas, kad galėtų toliau vykdyti savo veiklą. Šiuo sudėtingu periodu mes visi turėtume juos palaikyti.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos