24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGran KanarijaOficialu: Tenerifėje įvestas 2 apribojimų lygis, Gran Kanarijoje - 3

Oficialu: Tenerifėje įvestas 2 apribojimų lygis, Gran Kanarijoje – 3

- Advertisement 3-

Šeštadienio vakarą Kanarų salų vyriausybė, po papildomo Valdančiosios Tarybos susirinkimo, paskelbė, kad nuo pirmadienio Tenerifėje bus taikomas 2-asis, o Gran Kanarijoje, kaip ir Lanzarotėje, 3-asis apribojimų lygis.

Sveikatos apsaugos ministras Blas Trujillo ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje teigė, kad stebės salų duomenis dviejų dienų laikotarpyje ir tik po to priims sprendimą Tenerifės ir Gran Kanarijos atžvilgiu. Per pastarąsias dvi dienas Gran Kanarijoje užregistruoti 275 nauji užsikrėtimo Covid-19 virusu atvejai, tuo tarpu Tenerifėje vos 141 atvejis. Užsikrėtimų dažnis salose vyko priešingomis kryptimis – vienoje kreivė kilo, kitoje krito.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šis Vyriausybės pranešimas reiškia, kad nuo sausio 18-osios, pirmadienio, 00:00 valandos salose bus įvesti tokie apribojimai:

2 apribojimų lygis: Tenerifė

Įvedama kasdieninė komendanto valanda, trunkanti nuo 23:00 iki 6:00 valandos.

Leidžiami ne didesni, kaip 4 asmenų susibūrimai. Jeigu susibūrime dalyvauja kelių namų ūkių atstovai, jų skaičius taip pat negali viršyti 4 (į skaičių neįtraukiami jaunesni, nei 6 metų amžiaus vaikai).

Barų, kavinių, terasų ir restoranų darbo laikas pratęsiamas iki 23:00. Prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau kaip 4 asmenys.

Uždarose barų, kavinių ir restoranų zonose leidžiamas lankytojų skaičius – 50% nuo įprasto užimtumo skaičiaus.

Terasos gali būti naudojamos tik tuo atveju, jeigu tarp lankytojų užtikrinamas saugus atstumas.

Draudžiama bet kokia veikla, pavyzdžiui diskotekos, karaokė ir kitos, skatinančios saugos priemonių, tokių kaip apsauginių kaukių nedėvėjimą bei saugaus atstumo nesilaikymą.

Sporto centruose ir gimnastikos salėse leidžiama sportinė veikla esant 50% užimtumui. Tarp sportuojančių turi būti užtikrinamas saugus, 2 metrų atstumas, grupėje dalyvių skaičius negali viršyti 4 (įskaitant trenerį).

Draudžiami komandiniai žaidimai lauko erdvėse. Vykdant grupinę veiklą, kurioje neįmanoma nuolat išlaikyti saugaus, 2 metrų atstumo, vienoje grupėje gali būti ne daugiau kaip 4 žmonės (įskaitant instruktorių).

Gydymo įstaigos ir sveikatos priežiūros centrai. Apsilankymai yra leidžiami, tačiau riboti, juos stebi atsakingi centro darbuotojai.

Antžeminio maršrutinio transporto keleivių skaičius neturi viršyti 50% įprasto keleivių skaičiaus.

3 apribojimų lygis: Gran Kanarija

Žmonių įvažiavimo ir išvykimo iš salos apribojimas, išskyrus esmines priežastis, numatytas spalio 25-osios dienos Karaliaus dekreto 926/2020 6 straipsnyje.

Įvedama kasdieninė komendanto valanda, trunkanti nuo 22:00 iki 6:00 valandos.

Leidžiami ne didesni, kaip 4 vieno namų ūkio atstovų susibūrimai. Išimtys taikomos viešosiose erdvėse, pavyzdžiui maitinimo įstaigose. Prie vieno staliuko leidžiama sėdėti 4 asmenims (į skaičių neįtraukiami jaunesni, nei 6 metų amžiaus vaikai).

Specialios viešbučių, restoranų ir terasų, barų ir kavinių apsaugos priemonės. Maksimalus prie vieno staliuko sėdinčiųjų skaičius negali viršyti 4 asmenų. Vidinėse zonose priimti klientus draudžiama. Įstaigų darbo laikas sutrumpinamas iki 22:00 valandos.

Leistinas užsakytų maisto produktų ir gėrimų atsiėmimas. Galima maisto pristatymo į namus paslauga.

Terasose ar kitose įstaigoms priklausančiose lauko erdvėse draudžiama bet kokia veikla, skatinanti saugaus atstumo nesilaikymo ar apsauginių veido kaukių nedėvėjimo, pavyzdžiui, šokiai, karaokė ir kt.

Draudžiama azartinių žaidimų ir lošimo namų veikla.

Sportas. Draudžiama fizinė ir sportinė veikla visose vidinėse sporto klubų erdvėse. Fiziniai pratimai po atviru dangumi gali būti atliekami su sąlyga, kad tarp sportuojančių yra užtikrinamas nuolatinis saugus 2 metrų atstumas.

Gydymo įstaigos ir sveikatos priežiūros centrai. Stabdomi visi išoriniai vizitai. Išimtys taikomos nepilnamečių ir nėščių moterų lankymas ir kitus atvejus, kurie skiriami tik atsakingo gydytojo nuožiūra.

Draudžiamas slaugos namuose esančių pacientų lankymas. Išimtys taikomos išskirtiniais, su pacientų sveikata susijusiais atvejais. Būtinas centro vadovo sutikimas.

Viešasis transportas. Leistinas maršrutinio miestų ir didmiesčių sausumos transporto užimtumas – 50%. Gyventojams patariama piko metu nesinaudoti viešuoju transportu, ypač tuo atveju, jeigu kelionė nėra būtina. Rekomenduojama padidinti viešojo transporto maršrutų dažnį ir užtikrini tinkamą transporto priemonių vėdinimą. Būtina laikytis prevencinių priemonių, dėvėti apsaugines veido kaukes bei kelionės metu susilaikyti nuo maisto ir gėrimų vartojimo.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos