24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaIspanijaSkelbiama išsami informacija apie vasarą Europos Sąjungoje galiosiantį sveikatos pasą

Skelbiama išsami informacija apie vasarą Europos Sąjungoje galiosiantį sveikatos pasą

- Advertisement 3-

Europos Komisija oficialiai paskelbė išsamią informaciją ir reikalavimus dėl skaitmeninio „Covid-19“ paso, skirto ES valstybėms narėms. Tokios šalys kaip Ispanija ir Graikija reikalauja vasaros sezono turistinių kelionių atnaujinimo bei taisyklių palengvinimo. Norint įgyvendinti taisykles, reikės visų ES šalių pritarimo.

Komisija pabrėžė, kad tai bus naudinga tiek paskiepytiems, tiek tiems, kurie turi antikūnų arba kurių tyrimų rezultatai neseniai buvo neigiami; tačiau kartu jie įspėjo, kad tai neturėtų būti laikoma dokumentu, kuris garantuos laisvą judėjimą. Tačiau paso turėtojai bus atleisti nuo kai kurių sanitarinių reikalavimų, pavyzdžiui, karantino.

Europos bendrijos idėja yra ta, kad pažymėjimas bus išduodamas nemokamai. Jame bus įdiegtas QR kodas su pagrindine keliautojo sveikatos informacija, susijusia su Covid-19 virusu. Valdžios institucijoms šį pasą bus galima pateikti tiek fiziniu, tiek skaitmeniniu formatu, todėl valstybės narės yra skatinamos paspartinti techninį procesą bei pasirengti paso naudojimui.

Briuselis pabrėžia, kad jis neturėtų būti vertinamas kaip „stebuklingas bilietas“, automatiškai atveriantis sienas jo savininkui, nes tai diskriminuotų europiečius, kurie negali ar nenori skiepytis. Tačiau tai reiškia, kad įdiegti pasai palengvintų kelionių atnaujinimą ir sustabdytų Covid-19 viruso plitimą pasaulyje.

Ursulos von der Layen vykdomoji valdžia siūlo kiekvienai valstybei narei pačiai spręsti, kokius sveikatos apribojimus ji nori palengvinti ar panaikinti tiems keliautojams, kurie turės šį „žaliąjį skaitmeninį sertifikatą“. Kaip pavyzdį ji pateikia karantino arba neigiamo testo rezultato reikalavimo atšaukimą.

Tokiu atveju, jeigu valstybės institucijos pripažins šiuos palengvinimus savo šalies piliečiams, jos turės juos pripažinti ir keliautojams, kurie atvyksta į šalį iš kitų ES valstybių narių teritorijų. Be to vienodos lengvatos sąlygos turi būti skirtos ir pasiskiepijusiems, ir persirgusiems, ir neigiamą Covid-19 testo rezultatą pateikusiems asmenims.

Siekdamas išvengti diskriminacijos, Briuselis nori, kad šalis, kuri švelnina sanitarines priemones, pavyzdžiui, karantino reikalavimą, siūlytų tokias pačias išimtis tiems, kurie įrodo, kad turi antikūnų arba pateikia neigiamą Covid-19 testo rezultatą.

Taip pat prašoma, kad valstybės narės, nusprendusios palikti tuos pačius apribojimus keliaujantiems su sveikatos pasu ar be jo, praneštų Komisijai ir kitiems partneriams apie savo sprendimą ir paaiškintų, kodėl jos nepripažįsta sveikatos paso galiojimo.

„Skaitmeninis sveikatos pažymėjimas nebus automatinė laisvo judėjimo sąlyga ir jokiu būdu nediskriminuos visų likusių piliečių“, – sakė teisingumo komisaras Didier Reynders, pabrėždamas, kad ES vadovybė atsižvelgia į tokių šalių kaip Prancūzija ir Belgija sąlygas, kurios perspėjo nepriimsiančios „Covid-19 paso“.

Be to, „Vertybių ir skaidrumo“ viceprezidentė Vera Jourova nurodė, kad jie dirba su tarptautiniais partneriais, siekdami suderinti naują Europos sertifikatą su kitomis tarptautinėmis procedūromis.

Įvedant sveikatos pažymėjimą, dėl kurio dar reikia susitarti su Taryba ir Europos Parlamentu, Komisija pabrėžia, kad tai būtų tik laikina priemonė, kuri bus sustabdyta tuo metu, kai Pasaulio Sveikatos Organizacija praneš apie Covid-19 pandemijos pabaigą tarptautiniu mastu.

Kokia informacija būtų pateikiama pažymėjime?

Vardas ir pavardė, gimimo data, pažymėjimą išdavusi valstybė narė ir jo unikalus identifikatorius.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai