36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaFuerteventura3 pavojaus lygis Tenerifėje: vidinės restoranų ir barų zonos lieka uždarytos, tačiau...

3 pavojaus lygis Tenerifėje: vidinės restoranų ir barų zonos lieka uždarytos, tačiau duris atveria sporto klubai

- Advertisement 3-

Vakar priimtas sprendimas perkelti Tenerifę, Fuerteventurą ir Gran Kanariją į 3-ąjį pavojau lygį (raudoną šviesoforo signalą). Tuo tarpu Lanzarote išlieka 2-ame, o La Palma, La Gomera ir El Hierro 1-ame pavojaus lygiuose.

Šią informaciją paskelbė Sveikatos apsaugos ministras Blas Trujillo iš karto po vakar įvykusio Valdančiosios tarybos posėdžio, kuriame buvo analizuojama Kanarų salų epidemiologinė padėtis. Tai reiškia, kad Tenerifėje, Gran Kanarijoje ir Fuerteventuroje 3 pavojaus lygis įsigalios nuo kovo 22 dienos, pirmadienio, 00:00 val. (sekmadienio vidurnaktį). Tačiau visoms saloms, nepriklausomai nuo jose galiojančio pavojaus lygio, dviejų savaičių laikotarpyje bus taikomi velykiniai apribojimai, kurie tęsis nuo kovo 26 dienos iki balandžio 9 dienos vidurnakčio.

APRIBOJIMAI IR POKYČIAI:

Tenerifės, Gran Kanarijos ir Fuerteventuros 3 pavojaus lygio apribojimai yra beveik tokie patys kaip sustiprinto 2-ojo lygio apribojimai su keliais žymiais papildymais. Komendanto valanda lieka kaip ir galiojusi – nuo 22:00 vakaro iki 6:00 ryto, maksimalus žmonių skaičius susibūrimų metu – keturi asmenys (išskyrus vieno namų ūkio gyventojus).

Pagrindinis pokytis – 3 pavojaus lygio galiojimo metu draudžiama sėdėti ar stovėti prie baro esančioje prekystalio zonoje. Iš pradžių buvo tikimasi, kad bus leistas barų užimtumas, siekiantis 33%. Visų pirma todėl, kad 2-ojo pavojaus lygio metu barų užimtumas siekė 50%, bei todėl, kad vakar paskelbta, kad sporto klubai gali atverti savo duris, jeigu garantuos 33% klientų užimtumą.

Deja ne. Pagal paskutinius vyriausybės nurodymus, vidinės barų ir restoranų zonos bus uždarytos mažiausiai iki balandžio 9-osios. Terasose ir lauko zonose klientų skaičius negali viršyti 50%. Maisto užsisakymo į namus paslauga galioja iki vidurnakčio.

Kaip jau minėta, atnaujinama sporto klubų veikla. Leidžiamas 33% užimtumas, tačiau tarp sportuojančiųjų būtina garantuoti 2 metrų atstumą, privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes bei sumažinti klientų skaičių grupinių treniruočių metu iki 4 asmenų (įskaitant instruktorių ar trenerį).

Šiose salose galioja perimetro uždarymas, piliečiai turi teisę įvažiuoti ir išvažiuoti iš salų tik esant priežasčiai, kuri yra įtraukta į Karališkąjį dekretą, numeriu 996 (kelios iš priežasčių – darbas, šeimos nario priežiūra, rezervacija viešbutyje).

Duomenys:

Šių pokyčių priežastis yra ta, kad per pastarąsias dvi savaites „sergamumo rodiklių augimas buvo matomas tiek 7, tiek 14 dienų laikotarpyje“. Likusiose salose sveikatos rodikliai taip pat nėra stabilūs.

Lanzarote, vienintelėje saloje, kuri buvo pasiekusi 4-ąjį, rudąjį, pavojaus lygį, šiuo metu galioja 2 lygis. Atkreipdamas dėmesį į sėkmingą salos rodiklių progresą Sveikatos apsaugos ministras neatmetė galimybės, kad sala greitu metu pasieks 1-ąjį pavojaus lygį.

Situacijos kaita Tenerifėje:

Per pastarąsias dvi savaites sveikatos rodikliai Tenerifėje tik blogėja. Tiek susirgimo atvejų skaičius per pastarąsias 7 dienas, tiek susirgusiųjų skaičius rizikos grupėje, kuriai priklauso vyresni, nei 65 metų asmenys, tiek užimtų vietų intensyvios terapijos skyriuose kiekis nepailstamai auga ir privedė salą prie 3-ojo pavojaus lygio paskelbimo.

Tokia pat situacija matoma ir Fuerteventuros saloje. Susirgusiųjų skaičius rizikos grupėje, kurioje yra vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, tiek 7, tiek 14 dienų laikotarpyje kyla. Todėl buvo priimtas sprendimas perkelti salą į 3 pavojaus lygį.

„Gran Kanarijos atveju infekcijų skaičius didėja, bet šis kilimas nėra toks reikšmingas, kaip kitų salų atveju. Tačiau tai augimas, kurį būtina stabdyti“, – teigia B. Trujillo.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai