24.6 C
Tenerife
Šeštadienis, 8 gegužės, 2021
Reklama
PradžiaNaujienosPo beveik dviejų metų pertraukos vėl galima užsisakyti apsilankymą Masca tarpeklyje

Po beveik dviejų metų pertraukos vėl galima užsisakyti apsilankymą Masca tarpeklyje

- Advertisement 3-

Masca Gorge tarpeklyje pradedamas rengti pilotinis planas, kurio metu bus siekiama išbandyti prieigą reguliuojančias priemones. Pilotinio bandymo metu nėra tik pakilimo arba tik nusileidimo galimybės, nes prieplauka nėra skirta viešam naudojimui, tačiau Tenerifės salos taryba stengsis suteikti tokią galimybę plačiai visuomenei.

Masca Gorge takas garsėja savo nepaprastu uolėtu grožiu ir trapiomis gyvybės formomis, kurių nerasite kituose pasaulio kampeliuose. Dėl populiarumo lankytojų tarpe ir rizikos, susijusios su tarpekliu ir žygiais apskritai, vietovės saugumą ir reglamentų vykdymą stebi ir kontroliuoja Teno Rural Park Master, Action Programme, Bylaw ir Masca Gorge Savisaugos planai. Tenerifės salos taryba pritaikė tarpeklio naudojimą, kad užtikrintų gamtos paveldo išsaugojimą, padidintų lankytojų saugumą ir pagerintų teikiamos paslaugos kokybę.

Atsižvelgiant į šiuos tikslus, kasdienių lankytojų skaičius yra ribojamas:

Darbo laikas vasaros metu (nuo laikrodžių persukimo momento kovo mėnesį, iki laikrodžių persukimo momento spalį):

Nusileidimo ir pakilimo laikas: nuo 8:30 iki 11:00 (po 25 lankytojus kas 30 minučių). Leidžiamas tik toks nusileidimo ir pakilimo variantas.

Darbo laikas likusiu metu (nuo laikrodžių persukimo momento spalio mėnesį, iki laikrodžių persukimo momento kovą):

Nusileidimo ir pakilimo laikas: nuo 8:30 iki 10:30 (po 25 lankytojus kas 30 minučių). Leidžiamas tiks toks nusileidimo ir pakilimo variantas.

Tako darbo laikas: nuo 8:30 iki 17:30 vasaros metu ir nuo 8:30 iki 17:00 likusiu metu. Masca lankytojų centras ir Patirkos punktas 3 atidaromas likus pusvalandžiui iki saugumo patikros.

Labai svarbu:

  • Šalia Masca kaimelio praktiškai nėra automobilių stovėjimo aikštelių, todėl rekomenduojame atvykti visuomeniniu transportu, o ne naudotis privačiu automobiliu, kad netektų atšaukti ekskursijos. Sumokėti pinigai nėra grąžinami. Bet kuriuo atveju, norint persikelti iš Masca įlankos į bet kurį kitą uostą, privaloma turėti galiojantį bilietą.

  • Prieš pradėdami kelionę, privalote pereiti saugos patikrą Masca lankytojų centre arba prieplaukoje (priklausomai nuo judėjimo krypties) kur bus patikrintas jūsų bilietas ir išvykimas/atvykimas jūriniu transportu. Šie dokumentai taip pat reikalingi kituose maršruto kontrolės punktuose.
  • Jūs turite dėvėti tinkamą avalynę, drabužius ir turėti tinkamą įrangą.
  • Tam, kad patvirtintumėte savo užsakymą, jūs turite būti susipažinęs su saugumo reikalavimais bei privatumo politika.
  • Šis maršrutas nėra rekomenduojamas jaunesniems nei 8 metų amžiaus vaikams. Nepilnamečiai turi būti lydimi atsakingo asmens. Jei nepilnametį lydintis asmuo nėra jo teisėtas globėjas, jis privalo turėti rašytinį nepilnamečio globėjo leidimą (būtina užpildyti specialią formą).
  • Pakeitimus ir atšaukimus reglamentuojančias taisykles ir nuostatas rasite skyriuje „Pakeitimai ir atšaukimai“.

Prieš užsisakydami pasivaikščiojimą po tarpeklį, įsitikinkite, kad turite visą reikiamą įrangą ir esate geros fizinės būklės.
Maska Gorge takas NĖRA skirtas pasivaikščiojimams. Jis reikalauja tam tikro fizinio pasiruošimo ir gali būti sudėtingas.

Masca tarpeklio charakteristika:

  • Sudėtingumo lygis: vidutinis, su uolėta žeme, daugybe nuožulnių atkarpų, laiptelių bei slidžių vietų.
  • Atstumas: 5 kilometrai (į abi puses 10 km).
  • Numatoma trukmė: maždaug 3 valandos nusileidimui bei mažiausiai 4 – pakilimui.
  • Aukštis: takas prasideda 750 m aukštyje (Masca kaime) bei, su mažais tarpiniais pakilimais, leidžiasi žemyn iki jūros lygio.

Bilieto kaina apsilankyti Masca tarpeklyje:

Visos lėšos yra skiriamos Maska Gorge tako saugumo palaikymui. Tenerifės gyventojams, vaikams iki 14 metų ir Alpinizmo ar speleologų federacijos nariams (kurie specializuojasi Tenerifės teritorijoje) taikoma speciali kainų politika.

Įėjimo bilietas yra individualus. Perleisti savo bilietą kitam asmeniui yra griežtai draudžiama. Norėdami patekti į Masca tarpeklį, privalote pateikti asmens identifikavimo dokumentą.

Svarbu:

Sudėtingumo lygis: nusileidimo sudėtingumo lygis traktuojamas, kaip VIDUTINIS. Pakilimo – AUKŠTAS. Gruntas yra slidus, nelygus, daug laiptelių, yra galimybė paslysti ir nukristi.
Ši kelionė reikalauja gero fizinio pasirengimo.
Privalote: atvykti 30 minučių anksčiau, kad atliktumėte saugumo patikrą. Jos metu bus apžiūrėta jūsų įranga bei dokumentai. Turėkite omenyje, kad jeigu jūs pilotinio bandymo metu atvyksite ne jums skirtu laiku, jūsų vieta bus perleista kitam keliautojui.
Bilietas yra individualus kiekvienam asmeniui, būtina pateikti asmens dokumentą.

Į kainą įtraukta:

Pasirinkta data ir laikas, kada galėsite patekti į pradinį Masca tarpeklio tašką;
Informacija apie kultūrinį paveldą ir saugumo priemones prieš žygį ir jo metu;
Prireikus gausite kvalifikuoto personalo pagalbą;
Apsauginio šalmo nuoma;
Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų (nebent jūs jau esate apsidraudęs arba turite federacijos nario kortelę).

Į kainą neįtraukta:

Grįžimas (tačiau jūs privalote turėti bilietą) Kaip patekti į Mascą surasite čia;
Įranga (kiekvienas asmuo privalo turėti savo įrangą, mes siūlome tik apsauginio šalmo nuomą). Daugiau info apie reikalingus su savimi turėti daigtus čia.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai