26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaĮvykiaiPo seisminio aktyvumo Teidės šiauriniame šlaite buvo stebima nuošliauža

Po seisminio aktyvumo Teidės šiauriniame šlaite buvo stebima nuošliauža

- Advertisement 3-

Praėjusį penktadienį Teidės kalno apylinkėse įvyko seisminių smūgių virtinė, kurios kilmę, Kanarų salų vulkanologijos instituto duomenimis, galėjo lemti ugnikalnio hidroterminėje sistemoje esančių skysčių, tokių kaip garai, dujos ar vanduo, judėjimas.

Tą pačią dieną pradėtas platinti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota tariama nuošliauža Teidės šiauriniame šlaite. Šį antradienį Nacionalinio geografijos instituto (IGN) seismologas Itahisa Domínguezas patikino, kad ši griūtis „Ji buvo matoma iš IGN seisminės stoties”. Iš tiesų jis pranešė, kad reiškinys įvyko praėjusį penktadienį lygiai 9.45 val.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Panašūs reiškiniai buvo pastebėti ir kitais kartais, kai manėme, kad tai buvo tokio tipo nuošliaužos, tačiau tai pirmas kartas, kai tai buvo patvirtinta”, – priduria ekspertas. Iki šiol įrašo autorius nežinomas.

Seisminis spiečius

Prieš kelias dienas užfiksuotas seisminis spiečius pasižymi labai panašiomis savybėmis į 2016 m. spalio 2 d. ir 2019 m. birželio 14 d. užfiksuotus seisminius smūgius.

Kaip nurodė „Involcan”, tai nereiškia, kad trumpuoju ar vidutinės trukmės laikotarpiu padidėja nuošliaužų tikimybė, tačiau „nepamirškite, kad Tenerifė vis dar yra vulkaniškai aktyvi sala”.

- Advertisement 4-

Naujausi