26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasPer pastaruosius 25 metus Tenerifės pietuose gyventojų skaičius patrigubėjo

Per pastaruosius 25 metus Tenerifės pietuose gyventojų skaičius patrigubėjo

- Advertisement 3-


Jei pažvelgtume į laikus prieš pat amžiaus pradžią, Tenerifės pietinė dalis buvo visai kitokia. 1998 m. tankiausiai apgyvendintoje pietinėje Aronos savivaldybėje gyveno kiek daugiau nei 26 000 žmonių, t. y. maždaug tiek pat, kiek dabar gyvena Tacoronte ar Icod de los Vinos salos šiaurėje. Adechėje buvo registruota šiek tiek daugiau nei 13 600 gyventojų, Granadilla de Abona – 17 321, o San Miguel de Abona – 5 722 gyventojai, t. y. regione gyveno mažiau nei 63 000 žmonių.

Tiesa, šie skaičiai yra šiek tiek mažesni nei prieš 30 metų, devintojo dešimtmečio pradžioje, nes dėl ekonomikos nuosmukio ir geresnių darbo galimybių salą paliko daug užsieniečių, o kanariečiai emigravo į šiaurę.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nepaisant to, praėjus vos dvidešimt penkeriems metams, pietuose gyvena daugiau nei trigubai daugiau gyventojų – šiose keturiose savivaldybėse registruota daugiau nei 206 000 žmonių.

Vis dėlto didžiausią nerimą kelia nuolatinis augimas. Nuo Santa Kruso iki La Lagunos regione, į kurį įeina El Rosario ir Teguestė, gyvena kur kas daugiau gyventojų – 395 000, tačiau jo augimas per tą patį laikotarpį nesiekė 10 proc.

Tai vis dar nerimą keliantis procentas ribotoje salos erdvėje, tačiau, palyginimui, Aronos gyventojų skaičius vos per ketverius metus nuo 2019 m. išaugo 10 % – nuo 100 000 iki 110 000 gyventojų, net ir tuo metu, kai vyko pasaulinė pandemija.

Jei šis augimas tokiu pačiu tempu tęstųsi ateinančius 25 metus, pietinėje dalyje gyventų daugiau nei pusė milijono gyventojų, o tai neįsivaizduojama, atsižvelgiant į tai, kokį spaudimą jau dabar patiria būstai, ekosistemos ir infrastruktūra

Arona dabar yra trečia pagal gyventojų skaičių savivaldybė Tenerifėje ir penkta Kanarų salose, o verslo galimybės ir darbo vietų kūrimas paskatino naujų gyventojų iš viso pasaulio atvykimą. Tiesą sakant, nedarbo lygis Aronoje sumažėjo tiek, kad pasiekė panašų lygį kaip prieš 2008 m. ekonomikos krizę.

Nepaisant to, kad padaugėjo aktyvių gyventojų, t. y. tų, kurie įsitraukia į darbo rinką, nedarbo lygis yra 14 %, t. y. mažesnis už salos vidurkį, kuris yra 20,6 %.

Tai reiškia, kad savivaldybė įneša daugiau pajamų, nei gauna iš valstybės iždo. Praėjusiais metais Aronoje dirbantieji sumokėjo 64,2 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), todėl savivaldybė yra labai pelninga, nes įvairių administracijų tiesiogiai gauta suma buvo vos perpus mažesnė.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos