30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaNaujienosPaskelbta, kad Tenerifės miško gaisras pagaliau "kontroliuojamas

Paskelbta, kad Tenerifės miško gaisras pagaliau „kontroliuojamas

- Advertisement 3-


Tenerifės tarybos pirmininkė Rosa Dávila vakar vakare (pirmadienį) patvirtino, kad nuo rugpjūčio 15 d. saloje siautėjęs miško gaisras perėjo į trečiąjį etapą ir laikomas „kontroliuojamu”. Tai dar nereiškia, kad jis visiškai užgesintas, ir ugniagesiai ir toliau jį laistys, kol karštis atslūgs ir nebus laikoma, kad pakartotinis gaisro suaktyvėjimas kelia grėsmę, o tai dar užtruks keletą savaičių.Šį pranešimą ji paskelbė per neeilinę salos plenarinės asamblėjos sesiją, į kurią atvyko savo pačios prašymu, kad pateiktų naujausią informaciją. Šios sesijos metu taip pat buvo patvirtintas institucinis susitarimas, sudarytas iš 11 punktų, kuriame, be kita ko, prašoma Ispanijos centrinės vyriausybės Kanarų salose įkurti nuolatinę „didelio pajėgumo oro gaisrų gesinimo išteklių”, t. y. hidroplanų, bazę. th

„Šiandien galime pasakyti, kad gaisrą pagaliau pavyko suvaldyti, todėl buvo pasirašyti visi protokolai ir susitarimai, kad pavojaus lygis būtų sumažintas iki nulio”, – paskelbė Dávila. Ji pabrėžė, kad šis gaisras buvo „didžiausias šiais metais visoje Ispanijoje ir didžiausias Tenerifėje per pastaruosius 40 metų – jis paveikė beveik 15 000 hektarų, t. y. 7 proc. salos ploto, ir dėl jo buvo evakuota daugiau kaip 13 000 žmonių.”

Be to, ji pabrėžė, kad jis padarė „materialinę žalą ir ekonominius nuostolius, kurie, pirminiu vertinimu, siekia daugiau kaip 83 mln. eurų, apie kuriuos pranešta Ispanijos vyriausybei dėl finansinės paramos”. Ji taip pat pabrėžė, kad, laimei, gesinimo komandų darbo dėka nebuvo aukų ar prarastų būstų.

Dávila apibūdino gaisro ypatybes kaip „monstrą, kuris gyvena savo gyvenimą”, ir apžvelgė veiksmus, kurių buvo imtasi nuo rugpjūčio 15 d. Ji išreiškė padėką ir pripažinimą už visų specialistų, savanorių, organizacijų, teisėsaugos institucijų ir ugniagesių išteklių, kurie „nepaliaujamai” kovojo su gaisru, pastangas, per pirmąsias devynias dienas pasitelkdami daugiau kaip 900 žmonių ir 24 oro pajėgas, taip pat visų lygių valdžios institucijas. Ji taip pat pabrėžė „pavyzdingą Tenerifės gyventojų elgesį”

Ji taip pat nurodė, kad iš šio gaisro galima pasimokyti, pavyzdžiui, kaip svarbu visus metus vykdyti visas būtinas prevencines užduotis. Ji pabrėžė, kad reikia padidinti miškų gaisrų gesinimo brigadų skaičių, ir jau davė atitinkamus nurodymus.

undefined

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai