36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaĮvykiaiNuskendus valčiai, 140 migrantų prarado gyvybes pakeliui į Kanarų salas

Nuskendus valčiai, 140 migrantų prarado gyvybes pakeliui į Kanarų salas

- Advertisement 3-

Padedant oficialiems laivams iš Senegalo ir Ispanijos, bei žvejams, buvusiems toje zonoje, iš valtyje buvusių 200 žmonių, išgelbėti pavyko tik 59

Mažiausiai 140 migrantų ir pabėgėlių žuvo nuskendus laivui netoli Senegalo krantų. Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, tai yra katastrofiškiausia iki šiol užregistruota laivo avarija 2020 metais.

Minėtas laivas spalio 24 dieną išplaukė iš Mburo miesto, Senegale ir pasuko link Kanarų salų. TMO praneša, jog pasak vietinių valdžios lyderių, valtis užsidegė praėjus kelioms valandoms po išplaukimo ir nuskendo netoli Sent Luiso, šiaurės vakarinėje šalies pakrantėje.

Valtyje buvo apie 200 žmonių ir tik 59 pavyko išgelbėti padedant oficialiems laivams iš Senegalo ir Ispanjos, bei žvejams, buvusiems toje zonoje. Taip pat pavyko ištraukti apie 20 kūnų.

TMO vadovas Senegale, Bakary Doumbia, išreiškė apmaudą dėl šių įvykių ir paragino tarptautinę bendruomenę „susivienyti“ ir padaryti galą prekybai žmonėmis, „kuri pražudo jaunus žmones“, ieškančius geresnės ateities Pietų Europos šalyse. „Taip pat svarbu pasisakyti už legalius migracijos būdus, taip griaunant prekiautojų žmonėmis verslą ir užkertant kelią žmonių mirtims“, – pranešime pridūrė Doumbia.

Daugiau nei 400 mirčių šiais metais

Organizacija atkreipė dėmesį į žymiai padidėjusį laivų, išplaukiančių iš vakarinės Afrikos krantų link Kanarų salų, kiekį. Vien tik per rugsėjį buvo užfiksuota 14 laivų su 663 migrantais ir kas ketvirtame pranešta apie kokią nors avariją. 

TMO skaičiuoja apie 11000 migrantų jau pasiekusių Kanarų salas šiais metais ir tai yra didžiulis šuolis, lyginant su 2019 metais, kai per tokį patį laiką jų buvo 2557. Tačiau šie skaičiai dar nesiekia piko, užfiksuoto 2006 metais, kai į Kanarų salas atvyko 32000 migrantų. Agentūra praneša, kad per 2020 metus jau prarasta 414 migrantų ir pabėgėlių gyvybių šioje vandenyno atkarpoje.

Autorė: Mekaitė Jurga

Apartamentų nuoma ir pardavimas Gran Kanarijoje

Šaltinis: internet

Nuotrauka: internet

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai