30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaFuerteventuraVelykiniu laikotarpiu Ispanijos Vyriausybė siūlo nustatyti komendanto valandą, prasidedančią 20:00

Velykiniu laikotarpiu Ispanijos Vyriausybė siūlo nustatyti komendanto valandą, prasidedančią 20:00

- Advertisement 3-

Vakar vakare Sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias, paskambinusi visiems autonominių valdžių atstovams pasiūlė velykinio laikotarpio komendanto valandos ankstinimą nuo 20:00 valandos, su tikslu „patikrinti jų reakciją ir pasiūlyti griežtesnes priemones, kad būtų išvengta ketvirtosios koronaviruso bangos šalyje“.

Šiuo metu tai yra tik pasiūlymas šios popietės susitikimui, kurį vyriausybė ir bendruomenės surengs dėl pastarosiomis dienomis atsinaujinusio aukšto infekcijos lygio sklidimo. Sveikatos apsaugos ministerija pateiks savo motyvus ir pasiūlymus, kaip dar labiau sugriežtinti apribojimus.

Nors Nacionalinės sveikatos sistemos tarpteritorinė taryba prieš porą savaičių patvirtino keletą koordinuotų veiksmų Velykoms, kuriais siekiama sustabdyti viruso plitimą, vyriausybė neatmetė galimybės, kad dėl neigiamos pandemijos raidos gali būti imtasi ir griežtesnių veiksmų.

Kai kuriuose regionuose dar neatsispindėjo pastarosios, San Jose šventės poveikis susirgimų kreivėje. Tuo tarpu kelios kitos Europos šalys paskelbė griežtus Velykinius apribojimus. Tad sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias, atsižvelgdama į šią pasikeitusią tendenciją, paliko atvirą galimybę persvarstyti kovos su pandemija priemones.

Iki šiol galioja su bendruomenėmis suderintas planas, kuriame, be kita ko, numatytas perimetro uždarymas, komendanto valanda, prasidedanti nuo 22:00 arba 23:00, 4-6 žmonių socialinių susibūrimų apribojimas ir draudimas svečiuotis draugų ar giminių namuose. Tai yra „minimalus susitarimas“, kurį autonomijos, pagal pageidavimą, gali papildyti „griežtesnėmis priemonėmis“. Taigi „pasikeitus epidemiologinei situacijai, gali būti svarstomas ir kitas susitarimas“, – perspėjo ministrė.

Susitikimas sutampa su ispanų pasipiktinimu dėl perimetro uždarymo ir mobilumo draudimo tarp atskirtų autonominių bendruomenių regionų. Tuo tarpu užsienio kelionės tiek atvykimui, tiek išvykimui stabdomos nėra. Vyriausybė tai pateisina „abipusiškumo principu“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai