24.7 C
Tenerife
Sekmadienis, 3 liepos, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasNepaisant didėjančio užsikrėtimų masto, Pedro Sánchez atmeta karantino įvedimo galimybę Ispanijoje

Nepaisant didėjančio užsikrėtimų masto, Pedro Sánchez atmeta karantino įvedimo galimybę Ispanijoje

- Advertisement 3-

Vakar Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchez pareiškė, kad kovai su penktąja koronaviruso banga Ispanijoje pavojaus padėtis skelbiama nebus. Toks sprendimas buvo priimtas nepaisant to, kad sergamumas vis dar didėja visose teritorijose, o teismai ir toliau priima prieštaringus sprendimus dėl apribojimų, dėl kurių jau susitarė regioninės vyriausybės. Jų tarpe ir komendanto valandos įsigaliojimas.

Vakar centrinė vyriausybė atsisakė patvirtinti naują dekretą dėl išimčių taisyklių taikymo, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Baskų krašto prezidentas oficialiai paprašė atnaujinti naktinę komendanto valandą ir visoje Ispanijoje vėl įvesti privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą viešose lauko erdvėse.

Vyriausybės atstovė spaudai Isabel Rodríguez teigimu, „Vyriausybė mano, kad bendruomenės regioniniu lygmeniu gali imtis priemonių, padėsiančių suvaldyti Covid-19 viruso plitimą. Manome, kad turime judėti būtent šia, o ne nacionaline kryptimi“.

Baskų regiono vyriausybė pirmoji oficialiai ir asmeniškai kreipėsi į Pedro Sanchez, prašydama sukurti mechanizmą, kuris leistų vėl įvesti komendanto valandą, po to, kai Konstitucinis Teismas atmetė šį siūlymą. Manoma, kad toks sprendimas buvo priimtas vengiant remtis trečiosios pavojaus būklės paskelbimo, kuris yra vienintelis teisinis mechanizmas, leidžiantis regionų vyriausybėms paskelbti tokius apribojimus kaip komendanto valanda ir socialinių susibūrimų ar perimetro apribojimus.

Valensijos, Katalonijos ir Kantabrijos Aukščiausiasis Teismas įteisino komendanto valandą. Tuo tarpu Kanarų salų, Estremaduros ir Navaros teismai tokią galimybę atmetė.

Navaros Aukščiausiojo teisingumo teismo (TSJN) Ginčų-administracinė kolegija atmetė provincijos vyriausybės prašomą komendanto valandą nuo 01:00 val. nakties iki 06:00 val. ryto savivaldybėse, kuriose gresia labai didelis Covid-19 pavojus. Sprendimas buvo priimtas nepaisant to, kad jos yra vienos iš labiausiai nuo šios penktosios bangos nukentėjusių bendruomenių.

Dėl šios naujos teisminių konfliktų lavinos kilusi sumaištis ir vėl įtrauks Aukščiausiąjį Teismą. Vakar Kanarų vyriausybė, pasinaudodama Pedro Sanchez vykdomosios valdžios patvirtinta aiškia reforma ir siekdama išvengti būtent šios teisinės painiavos, paprašė Aukščiausiojo Teismo priimti sprendimą dėl komendanto valandos įsigaliojimo.

Tai bus pirmas kartas, kai Aukščiausiasis Teismas pasisakys dėl šios priemonės teisėtumo po praėjusią savaitę priimto Konstitucinio Teismo sprendimo.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai