30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaSveikataSvarbu: Tenerifėje įvedami 4 pavojaus lygio apribojimai

Svarbu: Tenerifėje įvedami 4 pavojaus lygio apribojimai

- Advertisement 3-

Šiandien, po Valdančiosios tarybos posėdžio, vyriausybės atstovas spaudai Julio Perez paskelbė, kad dėl „nerimą keliančio“ Covid-19 pandemijos masto ir spaudimo salos sveikatos priežiūros sistemai, Tenerifė yra perkeliama į 4 pavojaus lygį.

J. Perez patvirtino, kad sveikatos rodikliai saloje blogėja, kyla spaudimas sveikatos priežiūros įstaigoms. Šie faktoriai tapo pagrindinėmis priežastimis, kodėl Tenerifė buvo perkelta į 4 pavojaus lygį.

J. Pérez patvirtino, kad Tenerifė pakils į 4, Gran Kanarija ir La Palma – į 3, Lanzarotė ir La Gomera – į 2, o El Hierro – į 1 lygį. Fuerteventuroje pavojaus lygis nesikeis, saloje išlieka 3 pavojaus lygio galiojimas.

Šie lygių pakeitimai įsigalios jau šiandienos vidurnaktį, išskyrus Tenerifės atvejį, kuris įsigalios po to, kai bus paskelbtas oficialiajame Kanarų salų leidinyje BOC.

Kanarų salose įsigalioja atnaujinti pavojaus lygiai:
Tenerifė – 4 pavojaus lygis;
Gran Kanarija, Fuerteventura, La Palma – 3 pavojaus lygis;
Lanzarote, La Gomera – 2 pavojaus lygis;
El Hierro – 1 pavojaus lygis.

Pirmadienį įsigalioja atnaujintos sveikatos apsaugos taisyklės 4 pavojaus lygiui priklausančioms saloms. Štai keletas jų:
-Svetingumo įmonių darbo laikas sutrumpinamas iki vidurnakčio;
-Sporto veikla vidaus patalpose yra leidžiama 33% pajėgumu. Įleidžiami tik lankytojai, turintys Covid-19 sertifikatą. Kultūriniai renginiai bus leidžiami esant 55% užimtumui.
-Visi svetingumo įstaigų pilnamečiai klientai privalės pateikti Covid-19 sertifikatą. Svetingumo įstaigų užimtumas neturi viršyti 50%.

J. Perez: „Šios priemonės yra skirtos ne tik Tenerifei. Bet kuri sala, kuri bus perkelta į 4 lygį, privalės laikytis naujų nurodymų“. Vyriausybės atstovas spaudai nurodė, kad Kanarų salose įsigaliojo per 700 000 Covid-19 sertifikatų.

Sveikatos apsaugos ministras Blas Trujillo paaiškino, kad epidemiologinės aplinkybės blogėja visame pasaulyje. Tam įtakos turi nauja Delta atmaina. „Nepaliaujamai didėja kiekvienas iš sergamumo rodiklių. Deja, spaudimas ligoninėms taip pat kyla. Kanarų salos viršija 10.6 proc.“ Sveikatos apsaugos ministras pažymi, kad rodikliai skirtingose Kanarų salose yra skirtingi. „Pasiskiepijus galimybė susirgti nėra nulinė. Būta atvejų, kai užsikrečia pilnai vakcinuotas asmuo. Todėl esame priversti ir toliau laikytis sveikatos apsaugos priemonių“.

Vidutinis Covid-19 pacientų, gydomų intensyvios terapijos skyriuose amžius siekia 49-50 metų. „Lengviau pažeidžiami pacientai serga astma ar kitomis gretutinėmis ligomis. Delta atmaina suserga visai jauni žmonės, nepaslaptis, kad ja užsikrėsti yra žymiai paprasčiau“. Pastarosiomis dienomis pandemijos mastai sparčiai didėja. Blas Trujillo patikino: „Užsikrėtimų skaičius ir toliau kils“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai