28.3 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021
Reklama
PradžiaĮvykiaiLa Palma ugnikalnyje fiksuojamas didžiausias seisminės energijos pikas nuo išsiveržimo pradžios

La Palma ugnikalnyje fiksuojamas didžiausias seisminės energijos pikas nuo išsiveržimo pradžios

- Advertisement 3-

„Pevolkan” ekspertai praneša, kad dėl naujausios ugnikalnio raidos be pradinio, atsirado du nauji pagrindiniai išsiveržimo taškai. Vakar dieną buvo stebimas didesnis nei iki šiol seisminės energijos išsiveržimas. Nurodoma kuo skubiau evakuoti likusius Tacande Alto, Bajo ir Tajuya miestų gyventojus.

Kaip patvirtino „Involcan“ ir Ispanijos Geologijos ir kasybos institutas IGME, per pastarąją parą La Palmos ugnikalnis išsiveržė ne į vieną, kaip buvo pranešta iš pradžių, o į dvi naujas žiotis. Iš ugnikalnio teka skysta lava, sparčiai judanti šlaitu žemyn.

Baiminamasi, kad gali sugriūti visa ugnikalnio struktūra, tad ekspertai įsako evakuoti likusius Tacande ir Tajuya miestų gyventojus.

Kanarų salų IGN direktorius María José Blanco spaudos konferencijoje paaiškino, kad iš pradžių buvo nuspręsta paprašyti gyventojų likti namuose, nes grėsė tik intensyvus „pelenų lietus“, susimaišęs su šiek tiek didesnėmis piroklastinėmis uolienų dalelėmis.

Tačiau, stebint seisminį ugnikalnio aktyvumą, staiga padaugėjo duomenų apie naujus išsiveržimus ir lavos srautus. Ekspertai pabrėžia tris pavojus, kylančius gyventojams, kurie lieka savo namuose:

  • Didesni piroklastinės medžiagos fragmentai, krintantys iš dangaus;
  • Patekimo į lavos srautą rizika;
  • Patekimo į didelio greičio piroklastinio srauto veikimo zoną, tuo atveju, jei sugriūtų ugnikalnio kūgis.

IGME duomenimis, naujosios lavos upės šlaitas nusidriekė beveik kilometrą, po to išsiplėtė ir sutirštėjo, o vėliau sulėtėjo iki maždaug 60-80 metrų per valandą greičio.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai