25.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaĮvykiaiNaujienos iš La Palma: dar daugiau išsiveržimų, pelenų pliūpsnis siekia 6km aukštį

Naujienos iš La Palma: dar daugiau išsiveržimų, pelenų pliūpsnis siekia 6km aukštį

- Advertisement 3-

Kanarų salų vulkanologijos institutas („Involcán“) praneša apie kelis galingus sprogimus, kurie įvyko La Palma ugnikalnyje vakar dienos popietę bei vėlyvą vakarą. Trys pagrindiniai išsiveržimai buvo jaučiami vakarinėje salos dalyje 17:20, 20:30 ir 22:28 val. Ugnikalnis pakeitė „išsiveržimų fazę“.

„Involcan“ mokslininkų teigimu, Cumbre Vieja ugnikalnis, kuris pirmą kartą išsiveržė sekmadienį, pakeitė savo evoliuciją ir perėjo į sprogstamąją fazę. Magma iš Cabeza de Vaca ventiliacijos angos yra išstumiama žymiai didesne jėga, tad dujų ir pelenų pliūpsnis pasiekė 6 000 metrų aukštį.

Dėl pasikeitusios vėjo krypties pelenai vakar pirmą kartą pasirodė Santa Crus de La Palmoje. „Involcan“ teigimu jie jau pasiekė Tenerifės šiaurę.

Po Ugnikalnių avarinio plano (Pevolca) komiteto posėdžio Nacionalinio geografijos instituto (IGN) direktorius María José Blanco pažymėjo, kad seisminio aktyvumo sulėtėjimas nereiškia, kad išsiveržimo procesas sumažėjo.

María José Blanco teigimu, seisminis aktyvumas yra žemesnio lygio nei anksčiau, tačiau užfiksuoti sprogimai, kurie yra intensyvesni nei ankstesnėmis dienomis.

Lavos srautai, kurių aukštis kai kuriose vietose siekia dvylika metrų, lėtėja. Tačiau srautas nesustoja ir toliau daro didžiulę žalą salos infrastruktūrai. Šiuo metu nukentėjusios teritorijos užima 180 hektarų (450 futbolo aikščių) plotą, sugriauti 390 pastatai, iš kurių per pastarąją parą – 40.

María José Blanco tikina, kad lavos išsiveržimo centras „išlieka toks pats“, paviršiaus deformacijos „išlaiko stabilų tempą“, o magmos tekėjimo iš plutos į ugnikalnio rezervuarą greitis yra apie 26 mln. kubinių metrų.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai