26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salos reikalauja antigenų tyrimo įvedimo: iš 200 000 atvykusių turistų, vos...

Kanarų salos reikalauja antigenų tyrimo įvedimo: iš 200 000 atvykusių turistų, vos 2 teigiami atvejai

- Advertisement 3-

Kanarų salų prezidentas Ángel Víctor Torres vakar, sekmadienį, reikalavo tolesnio Sveikatos apsaugos ministerijos bendradarbiavimo antigenų tyrimų įvedimo klausimu. Prezidentas pabrėžė, kad „jeigu bendras susitarimas nebus priimtas artimiausią savaitę, salos pačios paskelbs nutarimą, leidžiantį keliautojams patekti į salas, turint neigiamą PCR arba neigiamą antigeno tyrimo rezultatą”.

,,Kanarų salos daugiau nei tris savaites taiko turistų potvarkį, rodantį, kad antigenų tyrimai, lygiai kaip ir PCR testas, yra patikimi”, – vakar žiniasklaidai teigė prezindetas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Ángel Víctor Torres praneša, kad „per šį laikotarpį į salas atvyko daugiau kaip 200 000 užsienio turistų, visi, išskyrus du atvejus, turėjo neigiamą testo rezultatą”.

Prezidentas paprėžia, kad ,,remiantis šiais duomenimis ir unikalaus bei autonominio salyno statuto, Kanarų salų vyriausybė bandė, bando ir toliau aktyviai bandys pasiekti suderintą susitarimą su Ispanijos vyriausybe”.

,,Tačiau jeigu susitarimas nebus pasiektas, mes vadovausimės Valdančios tarybos nutarimu ir šią savaitę pasirašysime dekretą, kuriuo leisime keliautojams patekti į Kanarų salas ir su PCR, ir su antigenų tyrimų rezultatais”, – tęsia prezindetas.

Skirtumas iš esmės yra mokslinis. Žemyninės Ispanijos dalies Sveikatos ministerijos mokslininkai teigia, kad naudojimui tinkami tik PCR tyrimai, o Kanarų salų atstovai teigia, kad galimi ir antigenų testai.

Ángel Víctor Torres tikina, kad ,,jei po šių pastarųjų savaičių Kanarų salose būtų iškilusios problemos dėl antigenų testų naudojimo, šis klausimas net nebūtų svarstomas. Mes ir toliau vykdome derybas su vyriausybės atstovais. Kiekviena iš šalių remiasi mokslinėmis ataskaitomis, tačiau gali būti, kad net per kelias ateinančias valandas ar dienas šiuo klausimu pasieksime susitarimą”. Priešingu atveju, prezidentas perspėja, kad ,,šios savaitės Valdančiosios tarybos posėdyje turėsime imtis veiksmų, nes saloms būtina įvesti antigenų tyrimo rezultato galiojimą keliautojams, atvykstantiems į Kanarų salyną”.

- Advertisement 4-

Naujausi