24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaĮvykiaiIspanijoje sulaikytas vienas iš labiausiai ieškomų Europos asmenų, kaltinamas žmogžudyste

Ispanijoje sulaikytas vienas iš labiausiai ieškomų Europos asmenų, kaltinamas žmogžudyste

- Advertisement 3-


Nacionalinė policija sulaikė bėglį, įtrauktą į Ispanijos „10 labiausiai ieškomų asmenų” sąrašą. Sulaikymas susijęs su žiauria žmogžudyste, įvykdyta Meksikoje daugiau kaip prieš dešimtmetį. Šokiruojantis incidentas įvyko 2012 m., kai dabar sulaikytas asmuo kartu su bendrininku, kaip įtariama, šurmuliuojančiose Meksiko miesto gatvėse aštriu įrankiu įvykdė šiurpų išpuolį prieš auką.

Kaip išsamiai aprašyta trečiadienį (rugsėjo 13-ąją) Nacionalinės policijos pranešime, dėl šio žiauraus užpuolimo aukos kūnas buvo sunkiai sužalotas į kaklą, jam padarytos kaklo ir krūtinės ląstos trauminės žaizdos, o nusikaltėliai aukos kūną paslėpė degalų statinėje, kurią užpildė cementu ir paslėpė gyvenamojo namo, kuriame įvykdytas šiurpus nusikaltimas, rūsyje. Meksikos valdžios institucijos siekė, kad už šį baisų nusikaltimą būtų skirta bausmė iki 35 metų ).

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šio bėglio paieška prasidėjo 2020 m., kai Bėglių paieškos skyrius, bendradarbiaudamas su uoliais Meksikos policijos ir teisminėmis institucijomis, pradėjo kruopščią paieškos operaciją. Per ateinančius metus tyrėjai sutelkė pastangas, kad nustatytų jo buvimo vietą, įskaitant jo glaudžią šeimą ir draugų ratą.

Nusprendę tyrėjai daug keliavo po Ispaniją, bendradarbiaudami su daugybe nacionalinių ir tarptautinių teisėsaugos institucijų, ypač NCA ir „Enfast” tinklu. Bėglio veidas tapo gerai žinomas visuomenei per bendradarbiavimo kampaniją „10 labiausiai ieškomų asmenų”. Be to, jo duomenys buvo įtraukti į Europolo sąrašą „Labiausiai ieškomi bėgliai Europoje”.

Šiomis strateginėmis priemonėmis buvo siekiama atverti naujus tyrimo kelius ir smarkiai apriboti galimus bėglio pabėgimo kelius, taip gerokai padidinant tikimybę jį nustatyti. Nepaisant to, kad jis trejus metus sumaniai slapstėsi, nuolat judėdamas įvairiose Ispanijos dalyse ir dažnai keisdamas adresus, slapta padedamas šeimos narių ir draugų, nesiliaujantis žiniasklaidos ir policijos spaudimas galiausiai jį įvarė į kampą. Dėl to jis savanoriškai pasidavė vietos policijos nuovadoje ir buvo nedelsiant suimtas.

Sulaikius bėglį, dabar jis bus teisiamas visa įstatymo galia, o tai reiškia svarbų proveržį siekiant teisingumo ilgai trukusioje meksikiečių nužudymo byloje.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos