26.6 C
Tenerife
Antradienis, 28 kovo, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaIspanijoje suimtas britas kaltinamas prisidengęs Putinui artimo Rusijos oligarcho vardu

Ispanijoje suimtas britas kaltinamas prisidengęs Putinui artimo Rusijos oligarcho vardu

- Advertisement 3-


Civilinė gvardija, bendradarbiaudama su FTB ir JAV vidaus saugumo tyrimų (HSI) grupėmis, skelbia pasiekusi didžiulę pergalę prieš Kremliaus ir Rusijos oligarchų tinklus, kuriais jie bando apeiti tarptautinį embargą, įvestą po šalies įsiveržimo į Ukrainą praėjusių metų vasarį.

Operacijos „Magnolija” pavadinimu jie pranešė, kad penktadienį Madrido Barachaso oro uoste sulaikė britą Richardą Mastersą, kuris, kaip įtariama, Ispanijoje veikia kaip vieno žymiausių Rusijos oligarchų Víktoriaus Vekselbergo, gerai žinomo magnato, turinčio verslo interesų naftos, energetikos ir telekomunikacijų srityse ir pripažinto priklausančiu V. Putino artimiausiam ratui, figūrinis asmuo.

52 metų Mastersas kaltinamas „slėpęs” faktą, kad Vekselbergui priklauso 90 mln. dolerių vertės superjachta „Tango” per sudėtingą įmonių tinklą, į kurį įeina jo prabangių laivų valdymo bendrovė, įsikūrusi Palmoje, po to, kai balandį po invazijos į Ukrainą ji buvo konfiskuota.

Ispanijos nacionalinis teismas sekmadienį paleido Mastersą į laisvę, nors prevenciškai atėmė jo pasą, kol bus sprendžiamas jo ekstradicijos Jungtinėms Valstijoms klausimas.

Pagal tyrimo grupės ataskaitą suimtasis tikrąją 77 metrų ilgio, keturių denių laivo „Tango”, plaukiojančio su Kuko salų vėliava, nuosavybę slėpė už Mergelių salose įsikūrusios bendrovės, kuri savo ruožtu valdo Panamoje esančią įmonę, kurią oligarcho vardu galiausiai kontroliuotų Mastersas.


ee588331c9abb7be 800
Ispanijoje suimtas britas kaltinamas prisidenges Putinui artimo Rusijos oligarcho vardu
ee588331c9abb7be 800
ee588331c9abb7be 800
ee588331c9abb7be 800

Brito areštas įvyko JAV valdžios institucijų Vašingtone, kurios nuo 2014 m. sutelkė dėmesį į neskaidrius Vekselbergo verslus, prašymu dėl sukčiavimo, JAV Tarptautinio nepaprastųjų ekonominių galių akto pažeidimo ir pinigų plovimo nusikaltimų pagal tos šalies teisinius įstatymus, siekiant įvesti ir vykdyti Rusijos kilmės fiziniams ir juridiniams asmenims taikomas sankcijas.JAV Iždo departamento Užsienio turto kontrolės biuro (OFAC) 2018 m. balandžio mėn. jau buvo taikytos sankcijos

Vekselbergui po 2014 m. Rusijos Federacijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir dar kartą – po Rusijos invazijos į Ukrainą.

„Sankcijų objektas yra šio Rusijos piliečio veiksmai Rusijos Federacijos vyriausybės naudai arba jos naudai, taip pat jo technologinio pobūdžio operacijos minėtoje valstybėje”, – teigė Ispanijos vidaus reikalų ministerija.

Richardas Mastersas yra Palmos pakrantėje įsikūrusios komercinės bendrovės „Master Yachts”, kuri prižiūri laivus ir teikia jų administravimo paslaugas, savininkas ir administratorius. Tarp jos klientų ir administruojamų laivų ilgą laiką buvo ir oligarcho jachta, kuria naudojosi Vekselbergas ir jo šeimos aplinka.

Pasak JAV valdžios institucijų, Mastersas teikė paslaugas, kuriomis buvo siekiama patenkinti „asmeninius jachtos savininko ir naudotojų poreikius, žinant apie šiam asmeniui taikomas sankcijas ir draudimus”, ir kaltina Mastersą, kad jis, siekdamas nesukelti įtarimų, tikrąją jachtos nuosavybę slėpė po netikru pavadinimu „Fanta”. Taip jis teikė paslaugas ir prekes pačiai jachtai, jos savininkui ir naudotojams už daugiau kaip 485 000 JAV dolerių

Tyrėjai apskaičiavo, kad, be to, Mastersas ir jo bendrovė už jachtos administravimą uždirbo daugiau kaip 800 000 eurų.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai