25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasIspanija nori panaikinti 90/180 dienų taisyklę visiems britams

Ispanija nori panaikinti 90/180 dienų taisyklę visiems britams

- Advertisement 3-


Po to, kai Ispanija, laimėjusi Jungtinės Karalystės muzikos pramonei, sėkmingai atsisakė po „Brexit” taikomų vizų reikalavimų gastroliuojantiems britų atlikėjams, vėl ėmėsi lobistinės veiklos, kad būtų panaikintas 90/180 dienų reikalavimas, o dabar atrodo, kad ji žengs iki galo ir prašys panaikinti 90 dienų reikalavimą visiems Jungtinės Karalystės piliečiams, atvykstantiems į Ispaniją, įskaitant Kanarų salas.

Tiems, kurie turi antruosius namus Ispanijoje, gyvenimas po „Brexit” tapo itin sudėtingas, o kadangi Jungtinė Karalystė yra didžiausia ir svarbiausia šalies turizmo rinka, Ispanijos vyriausybė ketina prašyti ES panaikinti taisyklę, pagal kurią britų turistai gali atvykti tik 90 dienų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Jie pripažino, kad šis apribojimas prieštarauja šalies interesams, o laikinai einantis turizmo ministro pareigas Hektoras Gomezas (Hector Gomez) dėl to susitiko su Jungtinės Karalystės konsulinių reikalų ir krizių direktore Dženifer Anderson (Jennifer Anderson) Užsienio reikalų ministerijoje. „Deja, ši taisyklė nėra tai, ką Ispanija nustatė pati ir ko gali atsikratyti”, – sakė jis. „Mes suinteresuoti lobizuoti ir įtikinti ES, kad galime pabandyti su ja susitarti dėl išimties. Tačiau sprendimą turi priimti jie patys.”

Pagal Šengeno erdvėje galiojančias trečiųjų šalių piliečių buvimo taisykles ne ES piliečiai, įskaitant piliečius iš Jungtinės Karalystės, atvykstantys į šią teritoriją pagal bevizio režimo taisykles, joje gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų.

Tiems, kurie tyčia ar netyčia viršija šį laikotarpį, gali būti taikomos sankcijos, įskaitant deportaciją ir draudimą atvykti; Ispanijos vyriausybė tai aiškiai nurodė sausio mėnesį, o ši nauja padėtis po „Brexit” tampa košmaru tūkstančiams britų, turinčių nekilnojamojo turto visoje Ispanijoje.

Prancūzija keičia taisykles britų 2

namų savininkams:ndPrancūzijos Senatas šią savaitę pritarė įstatymo pakeitimui, kuriuo britų antrųjų namų Prancūzijoje savininkams suteikiama teisė automatiškai gauti ilgalaikę vizą „be jokių formalumų”. Ši pataisa yra Prancūzijos imigracijos įstatymo projekto dalis ir gruodžio mėn. bus perduota svarstyti Nacionalinei asamblėjai (Assemblée Nationale).

Šia pataisa pripažįstama unikali Didžiosios Britanijos „pusės metų” gyventojų, turinčių nekilnojamojo turto, kurių daugelis nebalsavo už „Brexit” ir kurie atsidūrė tokioje situacijoje ne dėl savo kaltės, padėtis ir siekiama supaprastinti ar net panaikinti vizų išdavimo procesą, suteikiant galimybę paprasčiau ir ilgesniam laikui apsistoti Prancūzijoje asmenims, turintiems antrąjį būstą.

Jei tam pritartų Prancūzijos Nacionalinė asamblėja, tai reikštų, kad antrųjų namų Prancūzijoje savininkams, kurie automatiškai gauna šią teisę į vizą (kuri, atrodo, prilygsta atleidimui nuo vizų), 90/180 dienų problema tektų rūpintis tik tada, kai jie lankosi kitose Šengeno šalyse, išskyrus Prancūziją.

Tai reikštų, kad ne vienerius metus Prancūzijoje gyvenantys britai, kaip ir jų visus metus Prancūzijoje gyvenantys tautiečiai, vėl galėtų laisvai atostogauti kitose Šengeno šalyse, nes jie vis dar galėtų naudotis visomis 90/180 dienų pagal Šengeno bevizio režimo nuostatas. Šiuo metu tokios padėties žmonės negali vykti į kitas ES šalis net kaip turistai, jei jiems pritrūko dienų.

Tai gali būti gera žinia Ispanijai, atsižvelgiant į jos atsinaujinusį susidomėjimą britų 90/180 dienų problemos sprendimu. Tačiau dar neaišku, ar ji pasinaudos galimybe įgyvendinti šią idėją per likusį pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laiką.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos