26 C
Tenerife
Šeštadienis, 25 kovo, 2023
Reklama
PradžiaKanarų SalosDidėjant infekcijų skaičiui Kanarų salos imsis „papildomų priemonių“

Didėjant infekcijų skaičiui Kanarų salos imsis „papildomų priemonių“

- Advertisement 3-

Kanarų salų vyriausybė svarsto apie papildomų priemonių įvedimo galimybę į salyną atvykstantiems keliautojams. Šis sprendimas būtų priimtas, jeigu būtų nustatyta, kad salose padaugėjo įvežtinių Covid-19 atvejų. Šiuo metu skelbiama, kad „kol kas nėra ryškių įrodymų, patvirtinančių šią tezę“.

Apie tai šiandien vykusio Valdančiosios tarybos posėdžio pabaigoje pranešė Kanarų salų viceprezidentas Antonio Olivera. Jis paskelbė apie 20-49 metų amžiaus grupėms priklausančių asmenų informavimo kampanijas. Viceprezidento teigimu šioje amžiaus grupėje yra mažiausias pasiskiepijusių gyventojų skaičius. Teigiama, kad būtent jie yra „glaudžiai susiję“ su pastarosiomis dienomis padidėjusiu užsikrėtimo atvejų skaičiumi.

Antonio Olivera teigė, kad Kanarų salose jau keletą mėnesių stebimas „labai intensyvus“ turistų aktyvumas. Tai, žinoma, yra fantastiška naujiena salos ekonomikai, tačiau iš kitos pusės kelia didelį susirūpinimą. Manoma, kad turistai, atvykstantys iš kitų šalių, ypač Jungtinės Karalystės ir Vokietijos, gali padidinti Covid-19 viruso plitimo riziką.

Dėl to Kanarų vyriausybė tikina „labai atidžiai stebėsianti“ infekcijų raidą ir galimą įvežtinių atvejų skaičiaus didėjimą. Bus siekiama išsiaiškinti, ar reikia įgyvendinti ne tik esamas, bet ir kitas papildomas kontrolės priemones, pavyzdžiui, būtino testavimo galimybę, net ir esant pilnai keliautojo vakcinacijai.

Kalbėdamas apie 20-49 m. amžiaus asmenų skiepijimo skatinimą, jis teigė, kad vyriausybė pripažino, jog „turimų teisinių priemonių spektras nėra toks platus, kokio norėtume“, todėl nagrinėjamos įvairios visuomenės informavimo galimybės.

Atsižvelgdamas į pablogėjusius šios savaitės epidemiologinius duomenis, Antonio Olivera pabrėžė, kad „būtina dar kartą prisiminti, kad negalime atsipalaiduoti. Virusas vis dar siaučia“.

„Fuerteventura jau perkelta iš pirmojo į antrąjį pavojaus lygį“, – priminė A. Olivera ir pridūrė: „Jei kitos salos nepakeis savo strategijos, artimiausiomis savaitėmis jos gali atsidurti panašioje padėtyje“.

Kanarų salų viceprezidentas pabrėžia, kad salos nėra katastrofiškoje situacijoje, tačiau būtina atsižvelgti į visas rizikas ir neignoruoti galiojančių taisyklių.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai