25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasBūsto krizė tęsiasi, nes du trečdaliai žmonių yra išstumti iš rinkos

Būsto krizė tęsiasi, nes du trečdaliai žmonių yra išstumti iš rinkos

- Advertisement 3-


Uždirbantiems mažiau nei 1 800 eurų per mėnesį išsinuomoti nekilnojamąjį turtą tampa vis sunkiau, nes nuomotojai reikalauja, kad nuomos mokestis neviršytų 35 proc. pajamų, o tai nepasiekiama dviem iš trijų Kanarų salų darbuotojų, todėl daugelis vietinių gyventojų yra išstumti iš būsto rinkos.

Neseniai Tenerifės nuomos portale paskelbtame butų nuomos skelbime nurodoma, kad būsimieji nuomininkai turi gauti tokias mėnesines pajamas, kurios leistų jiems patogiai susimokėti 650 eurų nuomos mokestį, t. y. maždaug 35 proc. 1 770 eurų mėnesinio atlyginimo. Tokie reikalavimai tapo įprasti derybose dėl ilgalaikės nuomos, nes į jas neįtraukiami gyventojai, uždirbantys mažiau nei 1 800 eurų per mėnesį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Prie šios problemos prisideda ir būsto trūkumas, o trumpalaikės ir vidutinės trukmės atostogų nuomos antplūdis ją dar labiau paaštrina. Vieno nuomotojo neoficialūs duomenys atskleidžia didžiulę reakciją į neseniai paskelbtą skelbimą, kuriame jis rašė: „Atsiprašau, jei negaliu atsakyti greitai, gavau daugiau kaip 300 užklausų dėl paskutinės paskelbtos nuomos.”

Nekilnojamojo turto agentai šiuos griežtus reikalavimus sieja su nuomotojų nesaugumu, ypač po to, kai gegužės mėn. buvo įgyvendintas naujasis Ispanijos būsto įstatymas. Nuomotojai išreiškė susirūpinimą dėl įstatymo, pagal kurį pažeidžiamoje padėtyje atsidūrę nuomininkai gali dvejus metus nemokėti nuomos mokesčio.

Chema Blanco, Tenerifėje dirbanti nekilnojamojo turto agentė, pastebi, kad 35 proc. pajamų ir nuomos mokesčio sąlyga tapo įprasta praktika. Reikalavimai neapsiriboja vien pajamomis – reikalaujama mokumo garantų, iš kurių bent vienas turi turėti nekilnojamojo turto. Žinutė aiški: „Jei negalite įvykdyti sąlygų, nesikreipkite į mus ir nuomokitės kitur. Šios sąlygos yra nediskutuotinos.”

Blanco įspėja, kad šios sąlygos nėra pavienės, ir nurodo, kad sutartyse vis dažniau pasitaiko piktnaudžiavimo sąlygų, įskaitant papildomus laiduotojus, minimalaus atlyginimo reikalavimus ir laiduotojų stabilumo kriterijus. Būsto rinka Kanarų salose tapo neprieinama daugeliui šeimų dėl tobulos audros, kurią sukėlė turistų būsto bumas, nuolatinis kainų kilimas, valstybinio būsto trūkumas ir maži vietiniai atlyginimai.

Dėl įtampos šiame sektoriuje taip pat atsirado daugybė sukčių. Blanco atkreipia dėmesį į apgaulingus skelbimus, kuriuose siūlomi patrauklūs pasiūlymai, o norint rezervuoti nekilnojamąjį turtą reikia sumokėti iš anksto. Tačiau kai būsimasis nuomininkas pradeda tvarkyti dokumentus, reklamuotojas dingsta kartu su pervestais pinigais.

Statistiniai duomenys patvirtina, su kokiais sunkumais susiduria dauguma Kanarų salų gyventojų, bandančių apsirūpinti būstu. Kadangi vidutinis atlyginimas salose siekia apie 1 825 eurus per mėnesį, 30 proc. šių pajamų leidžia išsinuomoti tik 43 kvadratinių metrų ploto būstą, t. y. vos daugiau nei pusę standartinio 80 kvadratinių metrų ploto būsto.

Neseniai atlikti atlyginimo ir būsto įsigijimo santykio tyrimai rodo, kad, esant vidutiniam atlyginimui, žmonės gali sau leisti išsinuomoti tik 45 kvadratinių metrų ploto būstą Santa Krus de Tenerifėje, o Las Palmo provincijoje (Gran Kanarijoje, Lansarotėje, Fuerteventūroje) – 41 kvadratinį metrą. Nacionaliniu mastu 30 proc. vidutinio darbo užmokesčio (2 033 eurai per mėnesį) leidžia išsinuomoti 54 kvadratinių metrų ploto būstą, t. y. 26 kvadratiniais metrais mažesnį nei vidutinis būstas, praneša Europa Press.

Atsižvelgiant į nuomotojų reikalavimą, kad nuomos mokestis neviršytų 35 proc. pajamų, uždirbamų 1 800 eurų nepakanka 650 eurų nuomai. Norint įpirkti nekilnojamąjį turtą, kurio kaina šiuo metu Tenerifėje vidutiniškai siekia 700 eurų už dviejų miegamųjų butą, reikia gauti 2 000 eurų mėnesinių pajamų. Norint įsigyti nekilnojamojo turto už 900 eurų per mėnesį, reikalingos pajamos išauga iki 2 600 eurų, o tai yra sumos, kurių daugelis žmonių negali sau leisti.

Duomenys taip pat rodo, kad per pastaruosius porą metų gerokai sumažėjo nuomos pasiūlymų. Tenerifės sostinės centriniuose rajonuose ir apylinkėse yra tik 172 nuomos skelbimai, kurių dauguma viršija 600 eurų sumą. Akivaizdus trumpalaikės atostogų nuomos šuolis, nes, palyginti su įprastine ilgalaike nuoma, yra daugiau nei tris kartus daugiau pasiūlymų.

Praėjusią vasarą paskelbtame pražūtingame tyrime pabrėžiamas didėjantis atotrūkis tarp nuomos kainų ir atlyginimų. Per pastarąjį dešimtmetį nuomos kainos Kanarų salose išaugo 85 %, o atlyginimai – tik 6 %. Dėl dabartinės nuomos rinkos būklės žmonės susiduria su sunkumais siekdami užsitikrinti įperkamą būstą.

Gilėjant būsto krizei, būtina imtis skubių veiksmų, kad būtų pašalintas didėjantis skirtumas tarp pajamų lygio ir būsto įperkamumo daugumai gyventojų.

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO