26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosVyriausybė dėl migracijos krizės Kanarų salose skelbia nepaprastąją padėtį

Vyriausybė dėl migracijos krizės Kanarų salose skelbia nepaprastąją padėtį

- Advertisement 3-


Įtraukties, socialinės apsaugos ir migracijos ministerija paskelbė nepaprastąją padėtį Kanarų salose, reaguodama į pastarosiomis savaitėmis į salą laivais iš Afrikos atvykstančių migrantų antplūdį. Šia Ispanijos teisės aktuose numatyta ir anksčiau kitose krizinėse situacijose taikyta nepaprastosios padėties priemone siekiama suteikti skubesnę paramą migrantų poreikiams tenkinti.

Šaltiniai ministerijoje, kuriai vadovauja Chosė Luisas Eskriva (José Luis Escrivá), „Europa Press” paaiškino, kad šis paskelbimas yra administracinė procedūra ir mechanizmas, nurodytas Viešojo sektoriaus sutarčių įstatyme, „leidžiantis imtis skubių veiksmų įvykus nenumatytiems įvykiams.”

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Migracijos, visų pirma, pabrėžė, kad ši neatidėliotina priemonė buvo panaudota per 2020 m. migracijos krizę, pačiame COVID pandemijos įkarštyje ir kai į Ispaniją atvyko perkeltieji ukrainiečiai. „Mūsų šalyje ji turi ilgą istoriją ir buvo aktyvuota daugybę kartų.” Jie pabrėžė, kad šia proga šaltiniai, su kuriais konsultuotasi, paaiškino, kad deklaracija aktyvuojama „siekiant patenkinti migrantų priežiūros poreikius, atmetant tam tikrus biurokratinius reikalavimus, kurie įprastame procese pailgintų procedūras”. Šiuo mechanizmu siekiama „sutrumpinti terminus”.

Iki šiol šiais metais į salyną laivais atplaukusių asmenų skaičius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 79,4 proc. ir iš viso perėmė 23 537 asmenis, t. y. 10 415 daugiau nei 2022 m. Per pirmąjį spalio pusmetį į salas atvyko 8 561 neteisėtas migrantas. be to, pirmadienį vyriausybė paskelbė apie savo planus siųsti Guardia Civil lėktuvą patruliuoti Senegalo regione kovojant su migracija. Be to, dar vienas lėktuvas bus pasiųstas nuolat patruliuoti Kanarų salose ieškant laivų.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi