26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasPer pirmuosius 18 mėnesių nuo įstatymo įsigaliojimo Kanarų salose eutanazija buvo suteikta...

Per pirmuosius 18 mėnesių nuo įstatymo įsigaliojimo Kanarų salose eutanazija buvo suteikta 10 žmonių.

- Advertisement 3-


Remiantis naujausiais 2022 m. metinės pagalbos mirštant teikimo vertinimo ataskaitos, kurią vakar (trečiadienį) paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, duomenimis, per pirmuosius 18 mėnesių, kai galiojo Eutanazijos įstatymas, Kanarų salose pagalbos nusižudyti paprašė 21 žmogus, o dešimčiai (48 proc.) ji buvo suteikta.

Visoje Ispanijoje nuo 2021 m. birželio mėn. iki 2022 m. gruodžio mėn. įstatyme numatytais kanalais eutanazijos paprašė 746 žmonės, 363 ją gavo, o dar trečdalis mirė, kol jų prašymas buvo išnagrinėtas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Praėjusiais metais buvo užregistruoti 576 prašymai, iš kurių lygiai pusė buvo patenkinti, iš viso 288.

Tuo tarpu 2021 m., pirmaisiais eutanaziją reglamentuojančio įstatymo taikymo metais, buvo suskaičiuoti 173 prašymai, o patenkinti 75, nors reikia atsižvelgti į tai, kad šie skaičiai atitinka tik antrąjį pusmetį, nes nuostatai įsigaliojo birželio mėnesį.

Ispanija yra ketvirtoji Europos Sąjungos šalis, turinti tokį įstatymą, kuris taikomas tik nepagydomomis ar sekinančiomis ligomis sergantiems žmonėms, norintiems nutraukti savo gyvenimą, kurie prašymo pateikimo metu yra pilnamečiai, visiškai veiksnūs ir sąmoningi.

Jie taip pat turi įrodyti, kad Ispanijoje, įskaitant Kanarų salas, teisėtai gyvena ilgiau nei 12 mėnesių.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos