26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasPavasaris į priekį Ruduo atgal- Šį savaitgalį Kanarų salose laikrodžiai grįžta atgal

Pavasaris į priekį Ruduo atgal- Šį savaitgalį Kanarų salose laikrodžiai grįžta atgal

- Advertisement 3-


Šį sekmadienį (spalio 29 d.th) anksti ryte laikrodžių rodyklės persukamos atgal, o tai reiškia, kad pereinama prie žiemos laiko. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį arba sekmadienio rytą, 2:00 val. nakties, laikrodžių rodykles reikės persukti į 1:00 val., o tai reiškia papildomą valandą miego arba vėlyvą vakarėlį tiems, kurie yra linkę miegoti, be to, juk nenorite į darbą ateiti valanda anksčiau arba pavėluoti į skrydį!

Šis sezoninis pokytis ne tik pakeis miego režimą, bet ir turės įtakos šviesiam paros metui, nes nuo sekmadienio bus šviesiau anksti rytais ir tamsiau naktimis, kol kovo mėnesį vėl bus persukamas laikas į priekį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šių kas dvejus metus vykstančių laiko pokyčių likimas lieka neaiškus. Per 2008 m. vykusias viešas konsultacijas net 80 % iš beveik 5 milijonų Europos piliečių balsavo už jų panaikinimą, todėl Europos Komisija paskelbė 2019 m. paskutiniaisiais laiko keitimo metais. Tačiau dėl to, kad ES valstybės narės nesutarė, šis planas netapo realybe.

Ispanija, vadovaudamasi Karališkojo dekreto Nr. 236/2022 5 straipsniu, kas penkerius metus Oficialiajame valstybės leidinyje (BOE) skelbia būsimas laiko keitimo datas. Dėl šios priežasties paskutinį kartą laikas Ispanijoje bus keičiamas 2026 m. spalio 25th d., o tai, ar jis bus keičiamas ir po šios datos, yra nuolatinių debatų ir diskusijų objektas.

Laiko keitimo Ispanijoje privalumai ir trūkumai:

Šį savaitgalį Ispanijai ir Kanarų saloms ruošiantis persukti laikrodžių rodykles atgal, reikia atsižvelgti ir į privalumus, ir į trūkumus:

Privalumai:

1 Energijos taupymas: Pagrindinis laiko keitimo tikslas – sumažinti elektros energijos suvartojimą, maksimaliai išnaudojant natūralią šviesą piko valandomis. Vasaros laiko metu sumažėja dirbtinio apšvietimo poreikis vakarais, todėl sutaupoma daug energijos.

2 Geriau išnaudojama natūrali dienos šviesa: Vasaros laiko dėka vakarai tampa šviesesni, todėl laisvalaikiu daugiau natūralios šviesos skatina veiklą lauke ir gerina savijautą.

3 Privalumai prekybai ir turizmui: Prailginti vasaros vakarai skatina apsipirkimą, maitinimąsi ir turistinę veiklą, o tai daro teigiamą poveikį vietos ir regiono ekonomikai.

4 Sumažės eismo įvykių: Dėl daugiau natūralios dienos šviesos eismo piko valandomis šalininkai teigia, kad dėl laiko keitimo gali sumažėti eismo įvykių vakare, o tai gali išgelbėti žmonių gyvybes.

5 Geresnis koordinavimas su Europos šalimis: Spanijos laiko keitimas suderintas su kitomis Europos Sąjungos šalimis, todėl supaprastėja tarpvalstybinė veikla ir pagerėja bendras laiko valdymas.

Trūkumai:

1 Galimi cirkadinio ritmo sutrikimai:
Kritikai teigia, kad laiko pakeitimas gali sutrikdyti žmonių cirkadinį ritmą, dėl to gali sutrikti miegas ir kilti sunkumų prisitaikant prie naujų tvarkaraščių.2 Sunkumai prisitaikant prie naujų tvarkaraščių:


Kai kuriems žmonėms gali būti sudėtinga prisitaikyti prie pakeisto laiko, o tai gali turėti įtakos jų kasdienei rutinai ir veiklai.

3 Diskusijos dėl realaus energijos taupymo: Skirtingos nuomonės dėl realaus laiko keitimo poveikio energijos taupymui ir nuolatinės diskusijos dėl jo veiksmingumo.

Pastaraisiais metais kilo diskusijų dėl to, ar Ispanijoje reikėtų visam laikui įvesti vasaros ar žiemos laiką. Šios diskusijos gali turėti įtakos būsimiems šalies teisės aktams šiuo klausimu, nes piliečiai ir politikos formuotojai svarsto šios ilgametės praktikos privalumus ir trūkumus.

- Advertisement 4-

Naujausi