33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosKanarų salų vyriausybė atšaukia įsakymą sustabdyti "Cuna del Alma" projektą

Kanarų salų vyriausybė atšaukia įsakymą sustabdyti „Cuna del Alma” projektą

- Advertisement 3-


Kanarų salų gamtos apsaugos agentūra panaikino vieną iš trijų įsakymų sustabdyti turizmo komplekso „Cuna del Alma” Puertito de Adeje mieste Tenerifės pietuose statybas.

Agentūra, priklausanti Kanarų salų vyriausybei, atšaukė įsakymą sustabdyti statybas ir 110 000 eurų baudą, skirtą projekto vykdytojui už tai, kad jis pradėjo statybas negavęs reikalaujamo poveikio aplinkai vertinimo, nes turėjo tik supaprastintą vertinimą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Puertito de Adeje 1-ojo veiksmų vieneto SO-6 sektoriuje kompensavimo taryba pateikė prašymą persvarstyti šį nutarimą, kurį Kanarų salų gamtinės aplinkos apsaugos agentūra priėmė. Tačiau vis dar galima kreiptis į teismą administracine tvarka dėl šio sprendimo.

Apie dvidešimt aplinkosaugos grupių, kurioms vadovauja „Salvar La Tejita”, paskelbė ketinančios tęsti teisinę ir socialinę kovą prieš šį projektą. Jos mano, kad byla neabejotinai atsidurs teisingumo rankose ir paskatins tolesnę socialinę mobilizaciją.

Daugelio aplinkos apsaugos agentūros sprendimas panaikinti įsakymą sustabdyti projektą yra pagrįstas tuo, kad Adechės taryba išdavė licenciją projektui, o tai apriboja agentūros galimybes įsikišti. Agentūra atmeta visus apeliantės pateiktus argumentus, išskyrus tariamą vietos autonomijos pažeidimą, šiuo atveju Adechės miesto tarybos, kaip kompetentingos institucijos, patvirtinusios urbanizacijos projektą ir paskyrusios projektų aplinkosaugos instituciją.

Miesto aplinkosaugos institucija buvo įsteigta 2020 m., prieš Gamtinės aplinkos apsaugos agentūrai pradedant baudžiamąją procedūrą. Agentūros sustabdytas Cuna del Alma projekto vykdymas reiškia, kad sustabdytas savivaldybės administracinio pritarimo urbanizacijos projektui, kurį priėmė Adechės taryba, vykdymas.

Rezoliucijoje teigiama: „Kiekviena viešojo administravimo institucija, įgyvendindama savo įgaliojimus, turi deklaratyvią ir vykdomąją savikontrolę”. Šiuo atveju miesto taryba vykdomąją savikontrolę dėl patvirtinto urbanizacijos projekto, kuris nebuvo užginčytas, vykdo per kompensavimo valdybą, veikiančią jai prižiūrint ir kontroliuojant.


Kanaru salu vyriausybe atsaukia isakyma sustabdyti Cuna del Alma projekta

Todėl laikinas projekto vykdymo sustabdymas „yra jį patvirtinusio savivaldybės administracinio akto vykdymo sustabdymas, turintis įtakos jam, kuris nebuvo užginčytas administraciniame ginče, ir kuriuo kvestionuojama Adechės miesto tarybai, kaip vietos subjektui, patikėta kompetencija, o tai reiškia, kad ją kvestionuoja ir apriboja kita regioninė institucija.”

Kitos dvi bylos prieš Cuna del Alma projekto vykdytoją buvo susijusios su poveikiu archeologinėms vietovėms ir saugomam augalui „Viborina Triste”.

Dėl pastarosios Kanarų salų vyriausybės ekologinio perėjimo ir energetikos ministras Mariano Hernández Zapata praėjusį rugsėjį paskelbė, kad procesas bus atnaujintas ir „skaitiklis bus skaičiuojamas iš naujo”, užuot leidęs jam pasibaigti, kaip atsitiko pirmosios bylos atveju.

- Advertisement 4-

Naujausi