23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaĮvykiaiKanarų salos: DGT pristato naujus kelio ženklus motociklų vairuotojams

Kanarų salos: DGT pristato naujus kelio ženklus motociklų vairuotojams

- Advertisement 3-

Vakar Generalinis eismo (DGT) direktorius Pere Navarro  pristatė naujus kelio ženklus Kanarų saloms, kuriais bus ženklinamos rizikingiausios atkarpos motociklų vairuotojams šalutiniuose keliuose. Šiuose keliuose fiksuojama didžiausia avarinių situacijų koncentracija Ispanijoje – 30%. Iš jų 20% Santa Cruz de Tenerifė provincijoje ir 10% Las Palmas de Gran Kanarijoje.

DGT pristatė šią naują iniciatyvą motociklininkams 8-ajame TF-24 greitkelio kilometre. ,,Informatyvumas ir savailaikiai perspėjimai yra raktas į saugaus kelio galimybes tiek motociklininkams, tiek likusiems transporto priemonių vairuotojams. Deja nuo 2014 metų nukentėjusiųjų avarijose motociklininkų skaičius nuolatos didėja“.

,,Norint pasiekti avarijų skaičiaus sumažėjimą turime būti budrūs ir kontroliuoti bei laikytis transporto priemonių judėjimo keliuose taisyklių. Taisyklių, kurios turi būti persvarstomos ir atnaujinamos, siekiant apsaugoti motociklininkus ir kitus vairuotojus. Vidaus reikalų ministerija ir DGT nurodė kryptį, kuria turime judėti, kad sumažintume šią tragišką statistiką. Svarbi yra kiekviena gyvybė“, – pabrėžia Pere Navarro.

Naujieji įspėjamieji kelio ženklai yra sustatyti ypatingai pavojinguose kelio ruožuose visuose valstybės keliuose, kurie yra kontroliuojami DGT. Ženklai pastatyti tuose keliuose, kur per pastaruosius 5 metus buvo didžiausias avarijų ir nelaimingų atsitikimų skaičius.

Iš viso Ispanijoje yra 100 pavojingų atkarpų, iš kurių 30% yra Kanarų salose. Ženklai bus sustatyti tose kelio dalyse, kur prasideda avaringa atkarpa. Jame bus nurodytas mirusių ir sužeistų vairuotojų skaičius per pastaruosius 5 metus. Skaičiai bus nuolatos atnaujinami.

Bus nagrinėjami ir kitokie saugumo tobulinimo būdai. Galimi infrastruktūros projektavimo patobulinimai bendradarbiaujant su Provincijos greitkelių administracija, „Guardia Civil“ ir DGT tarnybomis. Bus keliami sraigtasparniai bei bepiločiai dronai, kurių pagalba bus sustiprinta saugos taisyklių priežiūra ir kontrolė. Ateityje bus griežčiau stebimi greičio apribojimo pažeidimai bei neteisėti lenkimo manevrai.

Ispanijoje motociklų ir mopedų vairuotojai sudaro 19% nuo visų kelių eismo dalyvių skaičiaus. Net 27% aukų avarinės situacijose yra būtent šių dviráčių transporto priemonių vairuotojai. 76% yra vairuotojai, važiuojantys šalutiniu keliu. Nuo 2014-ųjų kasmet auga motorinių transporto priemonių vairuotojų mirčių skaičius. 2019 jis augo nuo 340 iki 466 žuvusiųjų, o tai yra 11% daugiau, nei 2018 metais.

Dažniausiai į avarijas su tragiška baigtimi patenka 35-45  metų vyrai, vairuojantys galingus motociklus. Dauguma avarijų įvyksta poilsio ir švenčių dienomis. Praeitais metais žuvusiųjų skaičius pakilo iki 27 per metus. Tai didžiausias žuvusiųjų motociklininkų skaičius Gran Kanarijoje 10 metų laikotarpyje. 2017 metais buvo užregistruotos 23 mirtys.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai