24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salų turizmo įmonės kritikuoja Ispanijos vyriausybės ,,neveiksnumą ir neatsakingumą"

Kanarų salų turizmo įmonės kritikuoja Ispanijos vyriausybės ,,neveiksnumą ir neatsakingumą”

- Advertisement 3-

,,Mes pavargome nuo nesibaigiančių pažadų, eilės susitikimų, daugybės deklaracijų apie gerus ketinimus, kurie nedavė jokių rezultatų. Keliautojai neatvyksta, o centrinė vyriausybė nesiima jokių veiksmų turizmo pramonės palaikymui Kanarų salose„. Šiais žodžiais Fuerteventuros turizmo verslininkų asociacijos (Asofuer) prezidentas Antonio Hormiga kalbėjo vakar, prieš Ispanijos vyriausybės beveik visų Kanarų salomis keltų reikalavimų turizmo sektoriaus atgaivinimui, atmetimą.

Jo nuotaikoms pritaria praktiškai visi Kanarų salų turizmo sektoriaus verslininkai, kritikuojantys centrinės vyriausybės jautrumo stoką ir rimtą ekonominę ir socialinę krizę į kurią yra stumiamas archipelagas, nes atmetami visi Kanarų salų pasiūlymai, skirti turizmo atgaivinimui.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Las Palmas Svetingumo ir Turizmo verslininkų Federacijos (FEHT) prezidentas José María Mañaricúa pabrėžia pasaulinės pandemijos pasekmes turizmo sektoriui, tačiau perspėja, kad atsižvelgiant į padėties rimtumą ir sunkumus, Ispanijos vyriausybė galėtų suaktyvinti mechanizmus, kurie spartintų turistų grįžimą į archipelagą. Tokiu būdu Kanarų salos galėtų priimti bent dalį turistų. Deja, jokie sprendimai nėra priimami.

,,Pandemija yra globali, ji vėl atsinaujina Europoje, krizė, ištikusi pasaulį smogia šeimoms ir įmonėms, todėl kelionių poreikis smarkiai mažėja. Negana to, Ispanijos vyriausybė nepadeda suaktyvinti mechanizmus, kurie grąžintų bent dalį turistų į salas. Be jokios abejonės mes neturėsime puikaus žiemos sezono šiais metais. Bet juk galime tikėtis bent 20-30% nuo praeitų metų sezono keliautojų skaičiaus”.
Pirmiausia FEHT prezidentas kritikuoja Užsienio reikalų, Europos Sąjungos ir bendradarbiavimo ministrę Arancha González Laya dar nepradėjus sudarinėti dvišalių susitarimų su turistus siunčiančiomis šalimis, tokiomis kaip Jungtinė Karalystė ar Vokietija, dėl saugių koridorių su salomis steigimo. ,,Nesudaryti net susitikimų tvarkaraščiai, tad mes nė nesitikime greitų susitarimų, kurie artimiausiu metu grąžintų turistus į salas”, – apgailestauja prezidentas.

Praėjusį penktadienį Turizmo ministerija susitarė dėl protokolų su Kanarų ir Balearų salų vyriausybėmis dėl šių koridorių įsteigimo, tačiau, kaip dabar primena J.M. Mañaricúa, protokolas yra nenaudingas tol, kol A. González Laya nepasiekia susitarimų su leidimus išduodančiomis šalimis. ,,Gali būti, kad šalys nepriims šio protokolo ir nustatys savo sąlygas, tačiau dėl to reikia derėtis, o data vis dar nenustatyta”, – sako prezidentas.

J. A. Mañaricúa manymu, patikrinimo testai turi būti įvesti ir išvykstantiems turistams dar esant salose. Tokiu būdu būtų skatinamas keliautojų noras vykti atostogų, nes grįžus į savo šalis jiems netektų praleisti laiką karantine. Valstybė per Aeną atsisakė bendradarbiauti, nors dar vakar Aena Canarias teigė, kad jie yra pasirengę susitarimams, jei tik Sveikatos apsaugos ministerija sutiks su šiuo pasiūlymu. ,,Tyrimai turi būti daromi oro uostuose ir niekur kitur. Ten yra patogiausia logistika. Kitokių variantų tiesiog negali būti”, – tęsia J. A. Mañaricúa.

Galiausiai, kalbėdamas apie vyriausybės „neveiksnumą ir neatsakingumą“ susijusį su Kanarų salų turizmo sektoriumi, J. A. Mañaricúa mano, kad vienintelė salyno viltis yra ta, kad visos Kanarų salos ir toliau laikysis saugos priemonių bei sumažins naujų infekcijų lygį, kuris dabar siekia 90, kol jis pasieks 25 100 000 gyventojų per 14 dienų (IA14). Jeigu šis lygis bus pasiektas, šalys nebeturės jokios kitos išeities, kaip tik atnaujinti oro susisiekimą ir grąžinti turistus į archipelagą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos