26 C
Tenerife
Šeštadienis, 25 kovo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasIspanijos bankas įspėja, kad pragyvenimo išlaidų krizė netrukus paveiks paskolas ir hipotekas

Ispanijos bankas įspėja, kad pragyvenimo išlaidų krizė netrukus paveiks paskolas ir hipotekas

- Advertisement 3-


Ispanijos bankas teigia, kad, neseniai padidinus palūkanų normas, kurios pabrangins paskolų ir hipotekos paskolų grąžinimą, kyla grėsmė mažiausias pajamas gaunančių šeimų ateičiai. Savo rudens finansinio stabilumo ataskaitoje jis teigia, kad trečdaliui šių namų ūkių finansinės išlaidos padidės iki lygio, kuris laikomas „rizikingu”.

Šios šeimos turės išleisti daugiau pinigų hipotekos ir paskolos įmokoms padengti, ir tai tiek, kad joks bankas nesutiks joms skolinti, jei jos dabar kreiptųsi dėl finansavimo.

Apskaičiuota, kad daugeliu atvejų įmokos sudarys daugiau kaip 40 proc. jų pajamų, todėl jų finansinė padėtis bus pernelyg sunki. Net ir vidutines pajamas gaunančių namų ūkių atveju beveik 14 % jų finansinė našta bus sunkiai pakeliama.

Ataskaita paskelbta tuo metu, kai finansų įstaigos ir vyriausybė derasi dėl geros praktikos kodekso išplėtimo, siekiant apsaugoti namų ūkius, kurie labiausiai nukentės nuo smarkiai padidėjusių hipotekos įmokų, nors net ir po kelias savaites trukusių derybų dar niekas nėra galutinai suderinta.

Finansinio stabilumo ataskaitoje bankų dar kartą paprašyta sudaryti atitinkamus atidėjinius, kad jie turėtų reikiamų lėšų ekonomikai kylančiai rizikai įveikti, ir, svarbiausia, veikti „tinkamai ir laiku”, atsižvelgiant į galimą nuosmukį ateinančiais ketvirčiais.

Ispanijos bankas taip pat išanalizavo, kokį poveikį turės naujas bankų ypatingojo pelno mokestis, kurį vyriausybė planuoja įvesti nuo sausio 1 d. Jis teigia, kad bankai turi pagerinti savo mokumo rodiklius, nes jie yra būtini, jei norima tęsti projektų finansavimą. Iždo departamento skaičiavimais, per dvejus metus iš naujojo mokesčio bus surinkta 1,5 mlrd. eurų. Ispanijos bankai per metus gauna apie 24 mlrd. eurų pelno.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai