24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasES Komisija ragina valstybes nares pasirengti Covid atvejų daugėjimui rudenį

ES Komisija ragina valstybes nares pasirengti Covid atvejų daugėjimui rudenį

- Advertisement 3-


ES Komisija ragina visas valstybes nares, tarp jų ir Ispaniją, taigi ir Kanarų salas, įgyvendinti būtinas strategijas, kad artėjantį rudens ir žiemos sezoną būtų išvengta Covid-19 atvejų antplūdžio, o į būsimus protrūkius būtų reaguojama greitai ir nuosekliai. Pagrindinis šių veiksmų tikslas – padidinti vakcinų vartojimą ir užtikrinti, kad visi ES piliečiai būtų gerai apsaugoti.

„Valstybės narės visoje ES turėtų toliau sutelkti pastangas ir pasirengti kitai koronaviruso bangai bei tolesniam vakcinacijos programų diegimui. Jei veiksmų imsimės dabar, sumažinsime spaudimą sveikatos priežiūros sistemoms, ekonomikos sutrikimus ir visuomenei kylančius iššūkius“, – sakė už Europos gyvenimo būdo skatinimą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas.

Komisija ragina visas valstybes nares gerinti pirminio skiepijimo kurso ir stiprinamosios dozės įsisavinimą tarp reikalavimus atitinkančių asmenų. Be to, ji ragina valstybes nares teikti pirmenybę papildomos stiprinamosios dozės skyrimui konkrečioms grupėms, ypač 60 metų ir vyresniems asmenims, taip pat kitiems reikalavimus atitinkantiems bet kokio amžiaus žmonėms, kuriems gresia sunkios ligos.

Be to, ES valstybėms narėms siūloma derinti Covid-19 ir gripo vakcinacijos kampanijas ir užtikrinti, kad piliečiams būtų aiškiai pranešama apie abiejų skiepų naudą.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Komisijos narė Stella Kyriakides rekomenduoja visiems veikti kartu, nuosekliai ir koordinuotai. „Labai svarbu, kad visos valstybės narės būtų parengusios tvirtas skiepijimo strategijas, skirtas pasirengti rudeniui ir žiemai, įskaitant naujai leidžiamų adaptuotų stiprinamųjų vakcinų diegimą.“

Komisija pasiūlė imtis ir keleto kitų priemonių, pavyzdžiui, parengti nacionalines skiepijimo strategijas, kuriose būtų išaiškinta, kokios vakcinos turėtų būti skiriamos kokioms gyventojų grupėms, ir užtikrinti pakankamus pajėgumus, kad vakcinos būtų skiriamos iš karto, kai tik bus pristatytos naujos vakcinos.

Valstybės narės taip pat raginamos toliau dėti pastangas, kad pandemijos metu būtų sudarytos palankesnės sąlygos laisvam žmonių ir prekių judėjimui ES. Kalbant apie keliones iš ES nepriklausančių šalių, Komisija planuoja pasiūlyti peržiūrėti atitinkamą Tarybos rekomendaciją.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai