25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasBūsto padėtis Tenerifės pietuose šiuo metu vertinama kaip kritinė

Būsto padėtis Tenerifės pietuose šiuo metu vertinama kaip kritinė

- Advertisement 3-


Tenerifės pietuose būsto krizė pasiekė neregėtą mastą, todėl kai kurie turizmo sektoriaus darbuotojai priversti dalintis kambariais, miegoti furgonuose ar kemperiuose, o kraštutiniais atvejais – naudotis laikinais būstais ir palapinėmis paplūdimyje.

Kaip jau rašėme anksčiau, vieno miegamojo butų nuomos kainos, jei tik pavyksta tokį rasti, išaugo iki beveik 1 000 eurų per mėnesį, todėl rasti įperkamą būstą tapo beveik neįmanoma, nes dauguma savininkų vietoj ilgalaikės nuomos nusprendė užsiimti nelegalia trumpalaike nuoma atostogoms.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šią sunkią padėtį iliustruoja istorija apie bulgarą taksistą iš Adechės, kuris dar prieš dvejus metus už 500 eurų per mėnesį nuomojosi seną butą netoli Trojaus raguvos Playa de Las Americas mieste. „Staiga, – sako jis, – nuomotojas pareikalavo 1200 eurų per savaitę, motyvuodamas tuo, kad butas perklasifikuotas į poilsio apartamentus”.

Susidūręs su tokiu nepagrįstai dideliu padidinimu, taksistas nusprendė ieškoti kito nekilnojamojo turto, kurį galėtų nuomotis kas mėnesį. Nusivylęs, kad trūksta galimybių, jis nusprendė investuoti į namą netoli Buenavista del Norte golfo aikštyno. „Man ekonomiškiau kasdien važinėti į darbą iš Buenavistos, nei mokėti daugiau nei 1 000 eurų už nuomą Adechėje ar Aronoje”, – komentavo jis.

Panašioje padėtyje atsidūrė ir daugelis kitų žmonių: restoranų darbuotojai, kurie neturi kito pasirinkimo, kaip tik važinėti į darbą iš šiaurinės dalies arba Granadilijos, nes dėl kainų neįmanoma užsitikrinti būsto – nei nuomotis, nei pirkti.

Tai pagrindinė problema, su kuria susiduria turizmo sektorius, susiduriantis su atostogų metu nuomojamų nekilnojamojo turto objektų skaičiaus augimu ir ribotomis galimybėmis įsigyti gyvenamąjį būstą. Daugybė komunalinių pastatų virto turistiniais apartamentais, priklausančiais užsienio fondams arba saloje negyvenantiems žmonėms, kurie gauna keturis ar penkis kartus didesnį pelną nei įprasta ilgalaikė nuoma.

Taigi ši būsto dilema kyla ne tik pietinėje Tenerifės dalyje, bet ir kitose salose, kur dėl įperkamo būsto trūkumo dažnai lieka neužpildytos darbo vietos.

Situaciją dar labiau apsunkina nepakankama socialinio būsto statyba. Kanarų salų vyriausybė aktyviai rengia naujo atostogų nuomos įstatymo projektą, kuriuo siekiama visapusiškai peržiūrėti gegužės 22 d. dekrete Nr. 113/2015 išdėstytas taisykles, kad būtų užkirstas kelias bet kokiam nekilnojamojo turto naudojimui atostogų reikmėms, apribotas leistinas jų skaičius ir kad jos būtų teikiamos tik kompleksuose, kurių paskirtis priskiriama turizmo, o ne gyvenamųjų namų kategorijai.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos