25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaTurizmas2023 m. Kanarų salose turizmo sektoriaus pajamos buvo istorinės

2023 m. Kanarų salose turizmo sektoriaus pajamos buvo istorinės

- Advertisement 3-


2023 m. Kanarų salų turizmo sektoriaus pajamos padidėjo 23,2 %, palyginti su 2019 m. – ataskaitiniais metais prieš pandemiją. Dėl to šis salynas tapo trečiuoju regionu Ispanijoje, kuriame turistų pardavimai augo labiausiai, po Katalonijos (+27,5 %) ir Balearų salų (+26 %), atskleidė vakar (trečiadienį) „Exceltur” paskelbti duomenys. 2023 m. visas Ispanijos turizmo sektorius toliau atsigavo ir baigė metus, kurių bendra veiklos apimtis siekė 186,5 mlrd. eurų. EUR, o tai yra didžiausias indėlis į nacionalinę ekonomiką – 12,8 %.

2024 m. prognozės dar optimistiškesnės – numatoma, kad turizmo indėlis viršys 200 mlrd. EUR, o jo dalis nacionalinėje ekonomikoje padidės iki 13,4 %.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Turizmas yra pagrindinis Ispanijos realiojo ekonomikos augimo variklis 2023 m. – jis išaugo 13,1 % ir sudaro 70,8 % viso realiojo augimo, kurį Ispanijos bankas įvertino 2,4 %.

„Didžiuojamės, kad turizmas yra kertinis Ispanijos ekonomikos akmuo, be to, jis sukūrė daugiau ir geresnių darbo vietų”, – pirmadienį Madride pristatydamas 2023 m. turizmo verslo vertinimą ir 2024 m. perspektyvas pareiškė „Exceltur” vykdomasis viceprezidentas Chosė Luisas Zoreda.

2024 m. turizmo sektoriaus prognozės išlieka aukštos, nors ir nuosaikesnės dėl susikaupusios infliacijos ir darbo užmokesčio bei finansinių išlaidų didėjimo poveikio. Zoreda aiškino: „2024 m. bus viršyti visi ekonominiai rekordai, kuriuos kada nors yra pasiekęs Ispanijos turizmas.”

„Exceltur” duomenimis, 2024 m. bus įtvirtinta turizmo pažanga Ispanijoje, o apskaičiuotas BVP sieks 202,6 mlrd. eurų, t. y. 8,6 proc. daugiau nei 2023 m., esant dabartiniam kainų lygiui. Todėl jo indėlis į visą Ispanijos ekonomiką padidės iki 13,4 %.

Pagal turizmo BVP prognozes Ispanijos verslininkai tikisi, kad jų pardavimai toliau gerės, ir prognozuoja, kad 2024 m. jie padidės 7,8 %, palyginti su jau ir taip teigiamais 2023 m. rodikliais.

Tikimasi, kad šis augimas bus naudingiausias atostogų vietoms ir tokiems miestams kaip Madridas ir Barselona, kuriuos skatins dideli kelionių ketinimai, taip pat atsigaunantis tolimųjų kelionių ir verslo turizmas tarptautinėse vietovėse.

Exceltur atsargiai vertina šiuos istorinius duomenis, pabrėždama, kad reikia išanalizuoti, ar šis eksponentinis augimas yra tvarus. Zoreda pabrėžė, kad Ispanijos turizmo sektoriui svarbu daugiau dėmesio skirti vidaus paklausai, kad jis galėtų persiorientuoti ir valdyti savo sėkmę siekiant didesnio tvarumo.

Antrus metus iš eilės turizmo įmonių rezultatai 2023 m. augo dėl padidėjusių pardavimų ir pastangų apriboti išlaidas. Tai įvyko nepaisant išaugusių finansinių (+18,9 %) ir darbo sąnaudų (+7,3 %), tuo tarpu tiekimo sąnaudos (+9,6 %) padidėjo nežymiai, o energijos sąnaudos sumažėjo (-2,8 %).

2023 m. turizmo augimas lėmė intensyvų darbo vietų kūrimą (95 224 darbo vietomis daugiau nei 2022 m.) ir geresnes įdarbinimo sąlygas (laikinasis užimtumas sumažėjo iki 8 %, o darbo užmokestis padidėjo 4,4 %), nepaisant didėjančių sunkumų gauti kvalifikuotų darbuotojų. Su turizmu susijusių darbo vietų kūrimas sudarė 17 % visų 2023 m. Ispanijoje sukurtų darbo vietų

Palyginti su 2022 m., užimtumas turizmo sektoriuje augo labiau nei kituose sektoriuose, daugiausia pirmenybę teikiant neterminuotoms darbo sutartims. Remiantis „Exceltur” duomenimis, laikinojo įdarbinimo lygis vos siekė 8 %, t. y. buvo gerokai mažesnis nei 13,7 % likusioje Ispanijos ekonomikoje.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock