25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaRenginiaiAdechė baigia ruoštis San Sebastiano, vieno iš savivaldybės globėjų, šventei

Adechė baigia ruoštis San Sebastiano, vieno iš savivaldybės globėjų, šventei

- Advertisement 3-


Adechės savivaldybė baigia pasiruošimą vienai svarbiausių savivaldybės fiestų ir kultūrinių renginių – San Sebastiano fiestai. Tai viena laukiamiausių švenčių Tenerifės saloje, kurios istorija siekia daugiau nei penkis šimtus metų. Pagrindiniai renginiai vyks sausio 20 d., šeštadienį, 12 val. San Sebastiano bažnyčioje, o po jų – procesija į La Enramados paplūdimį. Išvakarėse (penktadienį, 19 d.) renginiai prasidės septintą valandą vakaro.

Norintieji atvykti su gyvūnais (arkliais, kupranugariais, asilais, ožkomis, avimis ir kt.) turi iš anksto užsiregistruoti Adechės kultūros centre, naudodamiesi savivaldybės interneto svetainėje pateikta paraiškos forma ir pateikdami dokumentus: raitelio asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, civilinės atsakomybės draudimą ir gyvūno skiepų kortelę, iki sausio 19 d., penktadienio, darbo valandomis.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Procesijos dieną taip pat bus galima užregistruoti žirgus, jei jie atitiks keliamus reikalavimus. Organizatoriai pasirūpino, kad fiestos dieną atvyktų veterinarijos darbuotojai, kurie visą laiką prižiūrės gyvūnų gerovę.

Šventė prasidės penktadienio, sausio 19 d., vakare mišiomis, kurias giedos „Boleros de Armeñime”, o po jų vyks nedidelė procesija su San Sebastiano statula, lydima Adeje Patronal Band. 21.30 val. pasirodys „Parranda Chasnera”.

The events on Saturday 20 will begin at 12 noon with mass sung by El Mesturao, and this mass will be streamed on the main Adeje social media pages via and YouTube. The procession will then set off for the beach and sea, accompanied by the equestrian retinue and the Agrupación Nuestra Señora de las Nieves.

Be raitelių, žiūrovai susirinks pasigrožėti reginiu, kuriame dažnai dalyvauja ir kiti gyvūnai. Procesijos pabaigoje jūroje vyksta tradicinis gyvulių palaiminimas.

Adeche baigia ruostis San Sebastiano vieno is savivaldybes globeju sventei

San Sebastiano šventė prasidėjo XVI a. pradžioje, ją švenčia visos salos darbininkai ir gyvulių augintojai, demonstruodami atsidavimą savo globėjui šventajam, kuriam priskiria daugybę stebuklų. Tai įrodo ir tai, kad net ir šiandien daugybė žmonių kreipiasi į San Sebastianą, norėdami paprašyti malonės ar išpildyti pažadą.

Ši šventė tapo tradicija, kuri neapsiriboja vien religiniu aspektu ir yra laikoma diena, kuri suvienija visus šioje regiono dalyje gyvenančius ir čia besilankančius žmones.

San Sebastiano drožinys, kuris saugomas jo vardo koplyčioje, buvo pagamintas Bririllo studijoje Valensijoje ir 1916 m. pristatytas į Adechę, kaip rašoma tų metų sausio mėn. laikraštyje „Gaceta de Tenerife” išspausdintame straipsnyje.

Anot ekspertų, San Sebastiano statula pasižymi manieringu klasicizmu, išryškėja kūno ir rankų judėjimas praksiteliška kreive. Pažymėtina veido išraiška, skausmo ir ekstazės mišinys, primenantis Berninio „Šventosios Teresės ekstazę”. Paveikslas mažesnis nei natūralaus dydžio, pagamintas iš raižyto ir polichromuoto medžio. Šis atvaizdas iš kartos į kartą išugdė gilų liaudies pamaldumą Adechėje ir Tenerifės pietuose.

The story of San Sebastián, its tradition and promise, are linked to the religious history of Adeje,  first, as a place of aboriginal worship, with prayers to God and on the seashore; then, according to tradition,  the Virgin of the Incarnation appeared and was venerated there until the primitive hermitage was built; in time the statue of San Sebastián was placed in the church, and he is still revered as a protector saint against epidemics and contagious diseases, epidemics that throughout the history of Adeje have not only affected humans, but also animals, an indispensable resource for the economic and agricultural development of the region. 

Dėl didelio pamaldumo, kuris buvo išpažįstamas Adechėje, kai miestelio ir regiono kaimynai patirdavo kokių nors sunkumų dėl ligos, jie prašydavo ir žadėdavo švęsti ir melstis jo šventės dieną. Pasak žodinės tradicijos, ši šventė, kurią iš pradžių organizavo vietos maldininkai, prasidėjo sausio 19 d. šventojo statulos procesija Adechės centro gatvėmis, o baigėsi sausio 20 d., jo pagrindinės šventės dieną, kai jis procesija buvo nunešamas į ermitažą ir švenčiamas.

Nuo XX a. septintojo dešimtmečio San Sebastiano šventė švenčiama sausio 19 ir 20 d. La Kaletoje, taip pat ir La Enramados paplūdimyje. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje renginių organizavimą perėmė taryba, o dabar į šventę susirenka tūkstančiai žmonių, daugelis su savo augintiniais ir gyvūnais, kad šventasis ir kunigas juos palaimintų, kaip buvo daroma anksčiau.

Sausio 20 d., šeštadienį, po vidurdienio mišių San Sebastiano bažnyčioje šventojo statula nešama į jūrą, lydima daugybės gyvūnų, ypač arklių, kurie tradiciškai su savo raiteliais leidžiasi į jūrą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos