25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaRenginiaiKas yra Trijų Karalių diena Kanarų salose ir kur vyksta paradai?

Kas yra Trijų Karalių diena Kanarų salose ir kur vyksta paradai?

- Advertisement 3-


Šį savaitgalį Ispanijoje, įskaitant Kanarų salas, prasidės didžiulės šventės – nuo rytojaus, penktadienio, sausio 5th d., visose didžiausiose šalies savivaldybėse vyks eitynės, kurių metu atvyks Trys Karaliai, o šeštadienį bus švenčiama didžiausia metų šventė, kuri ispanų kultūroje laikoma svarbesne už Kalėdas.

Ši diena Ispanijoje vadinama El Día de los Reyes Magos, o krikščioniškoje kultūroje – Trijų Karalių diena, kai Trys Karaliai visiems atneša dovanų, ir žymi šventinių atostogų pabaigą 12th dieną po Kalėdų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pagal Bibliją trys išminčiai aplankė naujagimį Jėzų Betliejuje ir atkeliavo nešini dovanomis. Jų vardai buvo Melchioras, Gasparas ir Baltazaras, jie atnešė naujagimiui gelbėtojui dovanų – aukso, smilkalų ir miros.

Trys išminčiai (arba Trys karaliai, išvertus iš ispanų kalbos) įvairiose Europos šalyse pagerbiami nuo viduramžių. Paprastai sausio 6 ir 7 d. datos simboliškai vaizduoja Jėzaus gimimą, priešingai nei gruodžio 25 d., švenčiama Vakarų pasaulyje.

Kai išpopuliarėjo tradicija, kad Kalėdų Senelis Kalėdų dieną vaikams atneša dovanas, ispanų kultūra prie to prisitaikė ir vietoj jo dovanas atnešdavo los Reyes Magos. 

Kas yra Triju Karaliu diena Kanaru salose ir kur vyksta paradai

Sausio 5 d., laukiant Trijų Karalių atvykimo, Ispanijos miestuose ir miesteliuose visoje šalyje rengiami įspūdingi paradai. Šis paradas vadinamas Cabalgata de los Reyes Magos, arba Trijų Karalių dienos paradu.

Į gatves išeina šokėjai, muzikantai ir kiti atlikėjai. Paradą užbaigia ant kupranugarių ar sudėtingais plūgais važiuojantys Karališkieji karaliai, kurie vaikams į minią mėto saldainius ir saldainius.

Panašiai kaip vaikai, laukiantys Kalėdų senelio, ispanų vaikai, stebėję paradus, turi anksti gultis į lovą, kad nepraleistų dovanas nešančių Trijų Karalių. Jie palieka savo geriausius batus už durų, kad jie būtų pripildyti dovanų. Vėlgi, kaip ir Kalėdų senelio atveju, ispanų vaikai prieš didžiąją dieną rašo laiškus Trim karaliams ir palieka užkandžių bei gėrimų jų kupranugariams. Nepaklusnūs vaikai vietoj dovanų gali gauti saldžių „anglių” į batus.

Sausio 6 d. taip pat yra dar viena didelė tradicija – Roscón de Reyes. Tai žiedo formos pyragas, padengtas mažais saldainių gabalėliais, kurie turi simbolizuoti karūnos brangakmenius. Tai saldus duonos pyragas, kurio viduje gali būti kremas, o ant viršaus – džiovinti vaisiai.

Smagiausia torto dalis yra ta, kad jo viduje paslėpti du dalykai. Vienas iš jų yra haba pupelė, o tas, kuris ją randa, yra nelaimingasis ir už bausmę turi nusipirkti Roscón! Antrasis siurprizas – žaislas, ir tas, kuris jį ras, taps dienos karaliumi arba karaliene!

Kas yra Triju Karaliu diena Kanaru salose ir kur vyksta paradai 1

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos